W październiku Konferencja Inżynierii Biomedycznej w Poznaniu - nie tylko dla studentów

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Podczas Konferencji Inżynierii Biomedycznej na Politechnice Poznańskiej studenci i młodzi naukowcy będą mogli zaprezentować swoje badania i posłuchać wystąpień ekspertów. Konferencja jest zaplanowana na 26 i 27 października.

Wśród tematów poruszanych na konferencji będą: druk 3D w ortopedii, diagnostyka medyczna, sztuczna inteligencja, inżynieria tkankowa.

"Konferencja ma charakter w dużej mierze studencki, ale będzie to dość duże wydarzenie - spodziewamy się kilkuset osób, a wykłady i panele dyskusyjne będą prowadzone przez specjalistów najwyższej klasy z dużymi osiągnięciami" - zapewniają organizatorzy.

Opisują, że nie jest to typowa konferencja naukowa czy studencka. "Mamy ciekawą, sprawdzoną formułę wykładów plenarnych typu 'show' oraz paneli dyskusyjnych, którym towarzyszą warsztaty praktyczne. Będą także mini-targi przedstawicieli przemysłu oraz blok młodych naukowców i blok studencki".

Konferencja była nagrodzona jako Konferencja Roku 2018 w konkursie StRuNa. To pierwsza popandemiczna edycja konferencji.

Szczegóły można znaleźć na stronie wydarzenia https://bioengineering.put.poznan.pl

PAP Nauka w Polsce jest jednym z patronów medialnych konferencji.

PAP Nauka w Polsce

lt/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  •  Warszawa, 19.02.2025. Semiotyk, dyrektor MHP dr hab. Marcin Napiórkowski (L), historyk kultury dr Ada Arendt (P), historyk i ekolog prof. Adam Izdebski (2L), aktywistka ekologiczna Zuzanna Karcz (2P) podczas debaty: "Jakiej historii potrzebujemy na uniwersytecie, w szkole i w muzeach, żeby budować społeczeństwo zdolne sprostać wyzwaniom klimatycznym?", 19 bm. w Muzeum Histoprii Polski w Warszawie. (ad) PAP/Radek Pietruszka

    Debata w Muzeum Historii Polski: Po co uczyć historii w czasie katastrofy klimatycznej?

  • 19.02.2025. Inauguracja projektów Teaming for Excellence w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, 19 bm. Teaming for Excellence finansowane są przez Unię Europejską w ramach programu Horyzont Europa na rzecz badań i innowacji. (amb) PAP/Tomasz Gzell

    Warszawa/ Zainaugurowano trzy polskie projekty Teaming for Excellence

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera