Nauka dla Społeczeństwa

02.03.2024
PL EN
11.10.2023 aktualizacja 11.10.2023

Profilaktyka grypy tematem Środy z Profilaktyką NFZ

Fot. Adobe Stock Fot. Adobe Stock

Profilaktyka grypy jest tematem kolejnej Środy z Profilaktyką, przypadającej 11 października w ramach akcji edukacyjnej Narodowego Funduszu Zdrowia. NFZ podkreśla, że grypa to groźna, ostra choroba zakaźna, która może prowadzić do powikłań, zagrażając zdrowiu.

Jak podkreśla NFZ, grypa to nie jest zwykłe przeziębienie - to groźna, ostra choroba zakaźna, która może prowadzić do powikłań, zagrażając zdrowiu.

Okres wylęgania wynosi od 1 do 2 dni, a wirus przenosi się drogą kropelkową, bezpośrednim lub pośrednim kontaktem. Czasem przebiega łagodnie, ale niekiedy pozostawia za sobą poważne powikłania, które mogą być bardzo niebezpieczne - wskazano.

"Odpowiednie przygotowanie organizmu jest kluczowe dla utrzymania zdrowia" - przekazał NFZ. Eksperci podkreślają, że istnieją konkretne kroki, które każdy z nas może podjąć, aby zminimalizować ryzyko zachorowania.

W ramach cyklicznej akcji Środa z Profilaktyką NFZ zajmuje się różnymi aspektami zdrowia.

Materiały edukacyjne przygotowane w ramach akcji są dostępne bezpłatnie na kanale YouTube Akademia NFZ, Facebooku Akademia NFZ i na stronie Narodowego Funduszu Zdrowia. (PAP)

Autorka: Katarzyna Herbut

kh/ mhr/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024