Uczelnie i instytucje

Absolwenci wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego najlepsi w Lekarsko-Dentystycznym Egzaminie Końcowym

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

W jesiennej sesji Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Końcowego absolwenci Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu zajęli pierwszą pozycję w kraju ze średnią punktów 157,28. Ze 106 zdających z UMW aż 104 zaliczyły testy, a najlepszym rezultatem było 186 zdobytych pkt.

Uczelnia poinformowała w komunikacie, że według danych Centrum Egzaminów Medycznych (CEM) w Łodzi, obejmujących wyniki zbiorcze, spośród 106 zdających absolwentów z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu aż 104 osoby zaliczyły testy, a najlepszym rezultatem było 186 zdobytych pkt.

Najlepiej w Polsce wypadli także lekarze dentyści - absolwenci UMW - zdający LDEK po raz pierwszy - podała uczelnia.

„Ten sukces jest dowodem na to, że starannie przemyślane strategie oraz zaangażowanie całego zespołu mogą przynosić oczekiwane rezultaty. Zajęcie pierwszego miejsca w LDEK jest nie tylko źródłem głębokiej satysfakcji, ale także potwierdzeniem skuteczności podejmowanych inicjatyw. To duże osiągnięcie oraz dowód, że idziemy w dobrym kierunku” - powiedział cytowany w komunikacie prof. Marcin Mikulewicz, dziekan Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego UMW.

Jak informuje CEM, w sesji jesiennej 2023 r. do Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Końcowego przystąpiły w całym kraju 973 osoby, uzyskując średnio 157,28 punktów. Maksymalny wynik wyniósł 187, a minimalny 50 punktów. Pięćdziesięciu trzech zdających uzyskało wynik poniżej 56 proc.(PAP)

Roman Skiba

ros/ mhr/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Minister nauki D. Wieczorek z uczestnikami konkursu StRuNa 2024. Fot. mat. pars.

    Studenckie koła naukowe nagrodzone w 14. edycji konkursu StRuNa

  • 21.11.2024. Rektor Magdalena Stryja (C), przewodnicząca Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego Magdalena Antoniak (L) i zastępca przewodniczącej Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego Artur Rybacki (P) podczas konferencji prasowej na terenie Uczelni Biznesu i Nauk Stosowanych "Varsovia" w Warszawie, 21 bm. Spotkanie zostało zorganizowane w związku z protestem części studentów byłego Collegium Humanum, którzy nie otrzymali dyplomów ukończenia studiów. PAP/Rafał Guz

    Rektor Uczelni Varsovia, która powstała po Collegium Humanum: uczelnia działa prawidłowo, przechodzi naprawę

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera