Nauka dla Społeczeństwa

22.04.2024
PL EN
04.09.2023 aktualizacja 04.09.2023

Trwa przyjmowanie zgłoszeń do programu grantowego „Talenty Jutra”

Fot. Adobe Stock Fot. Adobe Stock

Do 30 września trwa przyjmowanie zgłoszeń do programu grantowego „Talenty Jutra”. Uzdolnieni w dziedzinie nauk ścisłych młodzi ludzie w wieku 19-25 lat mogą otrzymać 25 tys. zł. Konkurs organizuje powołana przez Bank Gospodarstwa Krajowego Fundacja „Empiria i Wiedza”.

„Talenty Jutra” to program, którego celem jest inspirowanie młodych ludzi do tworzenia innowacji i realizacji projektów naukowo-badawczych w naukach ścisłych i medycynie – podają organizatorzy przedsięwzięcia w komunikacie. Obecnie trwa nabór do drugiej edycji programu.

Do programu można zgłaszać projekty badawcze będące w trakcie realizacji, wpisujące się w jedną z sześciu kategorii: biotechnologia, informatyka i nauki inżynieryjno-techniczne, nauki biologiczne, nauki o zdrowiu i medycyna, nauki chemiczne oraz nauki o Ziemi i środowisku, nauki fizyczne i astronomia, projekty dotyczące 3W (woda-wodór-węgiel).

Kapituła programu, w skład której wchodzą naukowcy i przedsiębiorcy inwestujący inwestują w badania, na podstawie zgłoszeń wyłania finalistów.

Drugi etap to spotkanie młodych naukowców i wynalazców z członkami komisji podczas sesji pitchingowych, w czasie których, finaliści w kilka minut muszą przekonać do swoich innowacyjnych projektów i przedstawić możliwości ich wdrożenia.

„W pierwszej edycji programu otrzymaliśmy niemal 100 zgłoszeń nowatorskich prac naukowych i wynalazków, z których wyłoniliśmy 50 finalistów. Wśród nagrodzonych grantem 20 projektów są np. dron z zestawem do reanimacji, Skin Preventer – inteligentny system wspomagania diagnostyki zmian skórnych czy opracowanie biokompatybilnego prekursora implantu kostnego z wykorzystaniem technik polimeryzacji rodnikowej z przeniesieniem atomu” – powiedziała Zuzanna Piasecka, prezes zarządu Fundacji Empiria i Wiedza, cytowana w komunikacie.

Więcej informacji o programie i warunkach zgłoszenia znajduje się na stronie internetowej organizatora.

Polska Agencja Prasowa jest patronem medialnym programu "Talenty Jutra".(PAP)

uka/ agt/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024