Uczelnie i instytucje

Radom/ Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny: najwięcej chętnych na medycynę

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Medycyna jest najbardziej obleganym kierunkiem na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu. Co roku liczba osób na jedno miejsce na kierunku lekarskim wynosi około 15 – poinformował PAP pełnomocnik rektora ds. rekrutacji na studia dr Krzysztof Golec.

Dużym zainteresowaniem cieszą się także: fizjoterapia, psychologia, pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, informatyka i filologia angielska.

W tym roku na radomskim uniwersytecie otworzono nowe kierunki takie jak: zarządzanie, robotyka i automatyzacja procesów, zarządzanie i inżynieria produkcji oraz pojazdy elektryczne i hybrydowe.

Pełnomocnik rektora podkreślił, że rekrutacja jeszcze się nie zakończyła. "Co roku przebiega ona w dwóch etapach – nabór podstawowy do końca lipca i nabór uzupełniający, do końca września" – przypomniał.

UTH prowadzi rekrutację na 45 kierunków na studiach stacjonarnych I stopnia i jednolitych magisterskich, na 14 kierunków na studiach stacjonarnych II stopnia, na 30 kierunków na studiach niestacjonarnych I stopnia i jednolitych magisterskich oraz na 13 kierunków studiów niestacjonarnych II stopnia.

Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu czeka zmiana nazwy. Sejm przyjął ustawę, zgodnie z którą uczelnia, wraz z początkiem września tego roku, stanie się Uniwersytetem Radomskim. (PAP)

Nauka w Polsce, Ilona Pecka

ilp/ pat/

.

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Chwytak Politechniki Wrocławskiej pomyślnie przeszedł test w kosmosie

  • Fot. Adobe Stock

    Światowy Instytut Bezpieczeństwa Pacjentów będzie współpracować z Uniwersytetem Kaliskim

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera