Uczelnie i instytucje

Zakończyła się pierwsza tura rekrutacji na Politechnikę Warszawską

05.06.2023. Politechnika Warszawska. PAP/Albert Zawada
05.06.2023. Politechnika Warszawska. PAP/Albert Zawada

W rekrutacji na studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie na rok akademicki 2023/2024 na Politechnice Warszawskiej liczba kandydatów na jedno miejsce wyniosła 5,65 - poinformowała PAP Politechnika Warszawska.

"Największym zainteresowaniem cieszyły się przede wszystkim kierunki IT i to nie zmienia się u nas od wielu lat" - zaznaczono.

Najwięcej osób zgłosiło się na informatykę, zarządzanie, cyberbezpieczeństwo, informatykę stosowaną i na budownictwo. Najpopularniejsze kierunki pod względem liczby wniosków na jedno miejsce to z kolei cyberbezpieczeństwo (21,1), matematyka i analiza danych (14), inżynieria i analiza danych (13,7), inżynieria internetu rzeczy (13,6) i Computer Science (13,4).

Najwyższe progi punktowe były na kierunki IT. W rekrutacji (poza kierunkami z Wydziału Architektury) można zdobyć maksymalnie 225 punktów. Żeby dostać się na informatykę i systemy informacyjne, matematykę i analizę danych, inżynierię i analizę danych i na informatykę, trzeba było zdobyć ponad 200 punktów. "To pokazuje, jak wysoki był poziom kandydatów" - skomentowała uczelnia.

To jednak jeszcze nie koniec rekrutacji na Politechnice Warszawskiej. Uczelnia poinformowała, że 26 lipca zostanie opublikowany komunikat o uruchomieniu drugiej tury kwalifikacji (rekrutacja w sierpniu i wrześniu 2023 r.), w tym na nowy kierunek przemysłowe zastosowania informatyki (prowadzony przez Filię PW w Płocku). Rejestracja na studia niestacjonarne I stopnia rozpocznie się 1 sierpnia. (PAP)

Autorka: Delfina Al Shehabi

del/ joz/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera