Nauka dla Społeczeństwa

01.10.2023
PL EN
19.05.2023 aktualizacja 19.05.2023

Lublin/ Ruszyła rekrutacja do Studium KUL dla Polonii i Polaków za granicą

 11.06.2010 Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II. PAP/Wojciech Pacewicz 11.06.2010 Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II. PAP/Wojciech Pacewicz

Ruszyła rekrutacja do trzeciej edycji Studium KUL dla Polonii i Polaków za granicą, w którego ofercie jest 18 propozycji kursów, m.in. sztuczna inteligencja, logopedia, zarządzanie i kultura języka polskiego - poinformował w czwartek Katolicki Uniwersytet Lubelski.

Zastępca dyrektora Akademii Polonijnej KUL i koordynator studium dr Wojciech Wciseł poinformował, że zajęcia w formie wykładów i warsztatów rozpoczną się jesienią. "Spotkania będą miały formułę online, jednak przewidziane są również zjazdy m.in. w Paryżu i Londynie" – podał.

Jak wyjaśnił, studium jest prowadzone przez Akademię Polonijną KUL, która przygotowała specjalną propozycję dla uczestników z USA i Kanady, która uwzględnia różnice czasowe.

Informując o nowościach spośród 18 kursów proponowanych przez studium wymienił m.in. sztuczną inteligencję, logopedię, mediacje i negocjacje, efektywne zarządzanie, kulturę języka polskiego, historię literatury, studium reportażu i wywiadu oraz kurs chrześcijaństwo i judaizm – wspólne korzenie.

Według koordynatora, zajęcia i warsztaty realizowane w ramach studium to nie tylko nauka, ale także sposób zawiązywania znajomości i budowania relacji wśród Polonii z całego świata. "Mają one często charakter integrujący środowisko polonijne, a niejednokrotnie ich efektem są wspólne działania" – wyjaśnił dr Wciseł.

Studium KUL dla Polonii i Polaków za granicą zainaugurowało działalność jesienią ub.r. W dwóch edycjach – podała uczelnia – wzięło udział ponad 550 uczestników z 16 krajów m.in. z Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, USA i Kanady.

Kursy prowadzone przez profesorów, wykładowców i ekspertów KUL w ramach studium są bezpłatne. Absolwenci otrzymają dyplomy KUL i certyfikaty ukończenia studium w języku polskim, angielskim i w języku krajów zamieszkania uczestników. Dla chętnych będzie możliwa kontynuacja nauki.

Jak zakomunikowano, szczegółowe informacje dotyczące studium dostępne są na stronie polonia.kul.pl.(PAP)

Autor: Piotr Nowak

pin/ mhr/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2023