Uczelnie i instytucje

Lublin/ Ruszyła rekrutacja do Studium KUL dla Polonii i Polaków za granicą

 11.06.2010 Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II. PAP/Wojciech Pacewicz
11.06.2010 Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II. PAP/Wojciech Pacewicz

Ruszyła rekrutacja do trzeciej edycji Studium KUL dla Polonii i Polaków za granicą, w którego ofercie jest 18 propozycji kursów, m.in. sztuczna inteligencja, logopedia, zarządzanie i kultura języka polskiego - poinformował w czwartek Katolicki Uniwersytet Lubelski.

Zastępca dyrektora Akademii Polonijnej KUL i koordynator studium dr Wojciech Wciseł poinformował, że zajęcia w formie wykładów i warsztatów rozpoczną się jesienią. "Spotkania będą miały formułę online, jednak przewidziane są również zjazdy m.in. w Paryżu i Londynie" – podał.

Jak wyjaśnił, studium jest prowadzone przez Akademię Polonijną KUL, która przygotowała specjalną propozycję dla uczestników z USA i Kanady, która uwzględnia różnice czasowe.

Informując o nowościach spośród 18 kursów proponowanych przez studium wymienił m.in. sztuczną inteligencję, logopedię, mediacje i negocjacje, efektywne zarządzanie, kulturę języka polskiego, historię literatury, studium reportażu i wywiadu oraz kurs chrześcijaństwo i judaizm – wspólne korzenie.

Według koordynatora, zajęcia i warsztaty realizowane w ramach studium to nie tylko nauka, ale także sposób zawiązywania znajomości i budowania relacji wśród Polonii z całego świata. "Mają one często charakter integrujący środowisko polonijne, a niejednokrotnie ich efektem są wspólne działania" – wyjaśnił dr Wciseł.

Studium KUL dla Polonii i Polaków za granicą zainaugurowało działalność jesienią ub.r. W dwóch edycjach – podała uczelnia – wzięło udział ponad 550 uczestników z 16 krajów m.in. z Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, USA i Kanady.

Kursy prowadzone przez profesorów, wykładowców i ekspertów KUL w ramach studium są bezpłatne. Absolwenci otrzymają dyplomy KUL i certyfikaty ukończenia studium w języku polskim, angielskim i w języku krajów zamieszkania uczestników. Dla chętnych będzie możliwa kontynuacja nauki.

Jak zakomunikowano, szczegółowe informacje dotyczące studium dostępne są na stronie polonia.kul.pl.(PAP)

Autor: Piotr Nowak

pin/ mhr/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • 06.05.2024. Na zdjęciu minister nauki Dariusz Wieczorek. PAP/Art Service

    MNiSW ma gotowe projekty ustaw o PAN i o likwidacji Akademii Kopernikańskiej; władze PAN: nie znamy tego projektu

  • 19.06.2024. Minister nauki Dariusz Wieczorek. PAP/Piotr Polak

    Min. Wieczorek: ustawa dot. Funduszu Dopłat obejmująca m.in. remonty i budowę akademików jest gotowa

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera