Uczelnie i instytucje

Politechnika Bydgoska otworzyła Welcome Centre dla studentów i pracowników zagranicznych

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy otworzyła specjalny punkt obsługi studentów, doktorantów i pracowników naukowych z zagranicy - Welcome Centre. Ośrodek ma wspierać obcokrajowców czasie ich kształcenia się i pracy na uczelni.

W założeniu Welcome Centre ma być miejscem pierwszego i bieżących kontaktów dla obcokrajowców kształcących się na uczelni, jak też odwiedzających ją zagranicznych naukowców. Centrum ma stanowić swoisty pomost między nimi a jednostkami uczelni.

Zapowiedziano, że Welcome Centre będzie pomagać w sprawach administracyjnych czy formalnych związanych z kształceniem i pracą, a także pobytem w Bydgoszczy. Do zadań pracowników punktu będą należeć również działania związane z integracją oraz adaptacją studentów i pracowników zagranicznych w społeczności akademickiej.

Obecnie na Politechnice Bydgoskiej kształci się ponad 350 studentów zagranicznych między innymi z: Turcji, Ukrainy, Rwandy, Gambii, Sri Lanki, Hiszpanii i Włoch.

"Otwarcie specjalnego punktu obsługi jest jednym z elementów rozwoju uczelni w zakresie umiędzynarodowienia. Oferujemy kierunki studiów w języku angielskim, realizujemy projekty we współpracy z ośrodkami zagranicznymi. Zwiększamy kompetencje językowe naszej kadry akademickiej oraz organizujemy szkolenia i warsztaty z komunikacji międzykulturowej" - podkreślił rektor Politechniki Bydgoskiej prof. Marek Adamski.

Uczelnia uczestniczy w programie "Welcome to Poland" realizowanym przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej.

Na początku roku Politechnika Bydgoska uruchomiła Centralny Dziekanat, który zamiast dziekanatów na poszczególnych wydziałach obsługuje studentów z całej uczelni. Studenci mogą większość spraw załatwić w jednym miejscu, a część za pośrednictwem internetu. (PAP)

Nauka w Polsce, Jerzy Rausz

rau/ ann/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera