Ostatnie dni naboru do francuskojęzycznego konkursu „Mój doktorat w 180 sekund”

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Jeszcze do 19 lutego trwa nabór do francuskojęzycznego konkursu „Mój doktorat w 180 sekund”, który polega na przedstawieniu swojej pracy naukowej w 3 minuty, w prosty i zrozumiały sposób i z pomocą jednego slajdu. Warunkiem jest prezentacja w jęz. francuskim.

To piąta edycja tego konkursu, organizowanego przez Instytut Francuski w Polsce we współpracy z Ośrodkiem Kultury Francuskiej i Stowarzyszeniem Romanistów Polskich „Plejada”.

Konkurs jest skierowany do osób, które w roku akademickim 2022/2023 odbywają studia doktorskie lub uzyskały stopień doktora w roku 2021/2022 na polskiej uczelni. Warunkiem jest biegła znajomość jęz. francuskiego.

Przedsięwzięcie jest okazją do zaprezentowania swojej pracy naukowej szerokiej publiczności – uczestnicy prezentują swój doktorat w czasie 180 sekund i z pomocą jednego slajdu. Konkurs jest też okazją do sprawdzenia się w wystąpieniach publicznych.

Termin zgłoszeń upływa 19 lutego. Na 21 lutego zaplanowano szkolenie dotyczące kwestii merytorycznych oraz mowy ciała. Zmagania krajowe odbędą się w marcu.

Zwycięzcy polskich zmagań wezmą następnie udział w finale Europy Środkowej, który odbędzie się 8 czerwca w Pradze, pod patronatem Uniwersytetu Karola oraz we współpracy z Instytutami Francuskimi Austrii, Węgier, Czech, Słowacji i Polski.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej. 

Nauka w Polsce

akp/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  •  Fot. Katarzyna Suchańska (Uniwersytet Śląski)

    Marcelina Jureczko zwyciężczynią polskiej edycji FameLab 2024

  • Fot. materiały prasowe NAWA

    40 farmaceutów i lekarzy otrzyma finansowanie w ramach programu Walczak NAWA

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera