Uczelnie i instytucje

Łódź/ Politechnika Łódzka i firma Anwim będą współpracować na rzecz ekoinnowacyjności

Firma Anwim będąca właścicielem i operatora sieci stacji paliw MOYA została nowym partnerem Politechniki Łódzkiej. Współpraca uczelni i przedstawiciela branży paliwowej dotyczy wspólnych projektów oraz prac badawczo-rozwojowych, w szczególności w obszarach ekoinnowacyjności.

O zawarciu umowy partnerskiej poinformowała we wtorek rzeczniczka Politechniki Łódzkiej Ewa Chojnacka, która zaznaczyła, że troska o ekologię jest jednym z filarów strategii obu partnerów.

"Politechnika Łódzka angażuje się w projekty naukowe i działania na rzecz celów zrównoważonego rozwoju, jednocześnie rozwijając +zielony kampus+. Anwim S.A. w ramach rozwoju sieci stacji paliw MOYA konsekwentnie wprowadza nowoczesne technologie, takie jak panele fotowoltaiczne, pompy ciepła, systemy BMS i inne, które pozwalają redukować emisję gazów cieplarnianych" – zaznaczyła.

Współpraca przewiduje wsparcie spółki dla realizowanych już przez uczelnię projektów, jak również inicjowanie nowych wspólnych inicjatyw na rzecz celów zrównoważonego rozwoju. Studencka działalność w ramach partnerstwa ma obejmować m.in. pracę nad rozwiązaniami pozwalającymi na wykorzystanie energii wiatrowej na potrzeby indywidualnych użytkowników, a także szerzenie świadomości na temat energii odnawialnej.

"Jestem przekonany, że działania podjęte w efekcie podpisanej umowy przyniosą studentom i uczelni wiele korzyści. Wsparcie wysokiej klasy menedżerów z firmy Anwim przyspieszy realizację innowacyjnych projektów oraz prac w obszarze R&D. Zależy nam także na ciągłym doskonaleniu procesu kształcenia i jak najlepszym przygotowaniu absolwentów do wyzwań rynku pracy. Nasza umowa o współpracy umożliwi realizację tych celów" – dodał rektor Politechniki Łódzkiej prof. Krzysztof Jóźwik.

Z kolei prezes Anwim przekonywał o ogromnym potencjale rozwojowym proekologicznych projektów zainicjowanych przez studentów łódzkiej uczelni.

"Każdy, nawet najlepszy pomysł, aby mógł ujrzeć światło dzienne, wymaga wsparcia biznesowego i my to wsparcie możemy zaoferować. Przedsiębiorstwa i uczelnie mogą z powodzeniem się uzupełniać, tworząc wartość dodaną dla gospodarki i społeczeństwa" – zapewnił. 

PAP - Nauka w Polsce, Bartłomiej Pawlak

bap/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Budynek przy ul. Oławskiej 11 we Wrocławiu, w którym działała uczelnia Collegium Humanum (jm) PAP/Maciej Kulczyński

    TVN Warszawa: studenci byłego Collegium Humanum złożyli pozew zbiorowy przeciwko uczelni

  • Źródło: Adobe Stock

    Prof. Sankowski: wkrótce powołanie zespołu, który przygotuje założenia Instytutu IDEAS

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera