Nauka dla Społeczeństwa

02.03.2024
PL EN
05.08.2022 aktualizacja 07.08.2022

Konkurs pomysłów Falling Walls Lab Warsaw– nabór do 15 sierpnia

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

3 minuty na przedstawienie pomysłu na zburzenie istniejącego problemu – w nauce, edukacji, społeczeństwie. Na tym polega Falling Walls Lab Warsaw, konkurs dla studentów, doktorantów, młodych pracowników naukowych i innowatorów. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 15 sierpnia.

Swoje pomysły na "zburzenie muru" w branży technologicznej, gospodarce, społeczeństwie czy nauce zaprezentują w Warszawie innowatorzy - studenci, doktoranci, naukowcy, przedstawiciele sektora badawczo-rozwojowego, edukacji i biznesu.

Udział w konkursie mogą wziąć studenci programów licencjackich i magisterskich, doktoranci, doktorzy, osoby rozpoczynające karierę zawodową, przedsiębiorcy, osoby, które zajmują się edukacją, zarządzają nauką i innowacjami. Wystarczy spełnić minimum jeden z wymogów formalnych: doktoryzować się nie więcej niż 5 lat temu (tj. po 1 stycznia 2017 r.), mieć tytuł magistra uzyskany maksymalnie 7 lat temu (tj. po 1 stycznia 2015 r.), mieć tytuł licencjata uzyskany maksymalnie 10 lat temu (tj. po 1 stycznia 2012 r.), mieć status studenta albo być na stażu podoktorskim.

„Trzyminutowa wypowiedź na temat pracy naukowej to dziś standard w międzynarodowym środowisku. Falling Walls Lab Warsaw to powód, aby zacząć o tym myśleć i spróbować swoich sił” – mówi Natalia Osica, inicjatorka konkursu i szefowa pro science.

Do warszawskiego finału konkursu Falling Walls Lab zakwalifikuje się maksymalnie 20 pomysłodawców, którzy 15 września 2022 r. zaprezentują swoje pomysły w formie trzyminutowych wystąpień w języku angielskim przed międzynarodowym jury.

Gospodarzem finału konkurs Falling Walls Lab Warsaw jest Politechnika Warszawska. Uczelnia zorganizuje finałowe spotkanie 15 września. Zwycięstwo w warszawskim Falling Walls Lab oznacza podróż do Berlina i szansę na zdobycie tytułu “Breakthrough Winner of the Year” w kategorii “Emerging Talents”, udział w konferencji Falling Walls zaplanowanej w dniach 7-9 listopada, jak i w warsztatach oraz spotkaniach organizowanych dla zwycięzców ze wszystkich krajów.

Wystąpienie finałowe zostanie nagrane i utrwalone w formie prezentacji wideo w internetowej bibliotece treści Falling Walls, co zwiększy widoczność innowatora i jego pomysłu w międzynarodowym środowisku. Udział w finale w stolicy Niemiec oznacza także dołączenie do globalnej sieci Falling Walls Connect, która integruje obecnie ponad tysiąc innowatorów z całego świata.

Formularz zgłoszeniowy i więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie: https://fallingwallslab.pl/

PAP - Nauka w Polsce

uka/ agt/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024