Konkurs pomysłów Falling Walls Lab - nabór do końca czerwca

materiały prasowe
materiały prasowe

Do końca czerwca trwa nabór do globalnego konkursu Falling Walls Lab oraz szkoleń z autoprezentacji. Swoje pomysły na "zburzenie muru" w branży technologicznej, gospodarce, społeczeństwie czy nauce zaprezentują w Warszawie innowatorzy - studenci, doktoranci, naukowcy, przedstawiciele sektora badawczo-rozwojowego, edukacji i biznesu.

"Falling Walls to obecnie jedna z największych sieci integrujących ambitnych i myślących przyszłościowo specjalistów z sektora akademickiego, pozarządowego i biznesu z całego świata. To możliwość poznania międzynarodowych autorytetów zarówno ze środowiska naukowego, jak i firm technologicznych. Są tam przedstawiciele z Harvardu, Stanforda, Cambridge czy Oxford" - wylicza Natalia Osica, inicjatorka tegorocznej warszawskiej edycji Falling Walls Lab i założycielka firmy pro science, której celem jest zburzenie murów między biznesem i społeczeństwem a sektorem akademickim.

Przyznaje, że choć Falling Walls jest znane w Europie, to w Polsce mało kto słyszał o tej platformie wymiany myśli i kontaktów. W rezultacie udział polskiego środowiska akademickiego i B+R jest w niej niewielki. To może się zmienić dzięki Falling Walls Lab Warsaw.

Zadaniem kandydatów będzie przedstawienie autorskiej koncepcji na zburzenie istniejącego muru w formie trzyminutowych wystąpień w języku angielskim przed międzynarodowym jury. Do konkursu może się zgłosić przedstawiciel każdej z dziedzin, np. nauk ścisłych i przyrodniczych, inżynieryjno-technicznych, medycznych i o zdrowiu, rolniczych, społecznych, humanistycznych, jak i z obszaru art and science.

Gospodarzem finału konkurs Falling Walls Lab Warsaw jest Politechnika Warszawska. Uczelnia zorganizuje finałowe spotkanie 15 września. Zwycięstwo w warszawskim Falling Walls Lab oznacza podróż do Berlina i szansę na zdobycie tytułu “Breakthrough Winner of the Year” w kategorii “Emerging Talents”, udział w konferencji Falling Walls zaplanowanej w dniach 7-9 listopada, jak i w warsztatach oraz spotkaniach organizowanych dla zwycięzców ze wszystkich krajów. Wystąpienie finałowe zostanie nagrane i utrwalone w formie prezentacji wideo w internetowej bibliotece treści Falling Walls, co zwiększy widoczność innowatora i jego pomysłu w międzynarodowym środowisku. Udział w finale w stolicy Niemiec oznacza także dołączenie do globalnej sieci Falling Walls Connect, która integruje obecnie ponad tysiąc innowatorów z całego świata. Relację z zeszłorocznego finału w Berlinie można obejrzeć tutaj.

Udział w konkursie mogą wziąć studenci programów licencjackich i magisterskich, doktoranci, doktorzy, osoby rozpoczynające karierę zawodową, przedsiębiorcy, osoby, które zajmują się edukacją, zarządzają nauką i innowacjami. Wystarczy spełnić minimum jeden z wymogów formalnych: doktoryzować się nie więcej niż 5 lat temu (tj. po 1 stycznia 2017 r.), mieć tytuł magistra uzyskany maksymalnie 7 lat temu (tj. po 1 stycznia 2015 r.), mieć tytuł licencjata uzyskany maksymalnie 10 lat temu (tj. po 1 stycznia 2012 r.), mieć status studenta albo być na stażu podoktorskim.

Osoby, które zgłoszą się do 30 otrzymają książkę „Sztuka promocji nauki. Praktyczny poradnik dla naukowców” wydaną przez Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy oraz zaproszenie do udziału w szkoleniu z zakresu wystąpień publicznych. Podczas szkolenia organizowanego przez firmę pro science będzie można uzyskać indywidualną konsultację dotycząca budowania profesjonalnego wizerunku. Każdy uczestnik szkolenia otrzyma certyfikat.

Ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń do konkursu Falling Walls Lab mija 15 sierpnia 2022 r.

Formularz zgłoszeniowy można znaleźć TUTAJ

Patronat honorowy nad konkursem objęły Urząd Patentowy RP i Ambasada Republiki Federalnej Niemiec. Wśród partnerów merytorycznych znalazły się m.in.: Komisja Fulbrighta, Polska Sieć Kobiet Nauki, Porozumienie Akademickich Centrów Transferu Technologii oraz Ośrodek Przetwarzania Informacji - Państwowy Instytut Badawczy. Na świecie przedsięwzięcie koordynuje fundacja Falling Walls z siedzibą w Berlinie, która od 14 lat działa pod auspicjami niemieckiego ministerstwa nauki, Fundacji Roberta Boscha oraz licznych instytucji akademickich, fundacji i przedsiębiorstw.

Więcej informacji - na TEJ i TEJ stronie.

PAP – Nauka w Polsce

kol/ zan/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Warszawa, 06.04.2024. Wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Maciej Gdula PAP/Radek Pietruszka

    Gdula: stworzyliśmy system, w którym wiele osób traci pasję do nauki

  • Kryształ cukru pod mikroskopem; Adobe Stock

    Rozpoczął się Tydzień Kryształów w ramach Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera