1,6 mln zł dla badaczy w konkursie MINIATURA NCN

Źródło: Fotolia
Źródło: Fotolia

41 badaczek i badaczy zrealizuje projekty naukowe w ramach kolejnej tury grantu MINIATURA Narodowego Centrum Nauki (NCN). Ich łączna wartość wynosi 1,6 mln zł - poinformowało NCN.

NCN w ramach konkursu MINIATURA dofinansowuje badania w trzech kategoriach. W zakończonej właśnie turze szóstej edycji konkursu nauki humanistyczne, społeczne i o sztuce zostaną dofinansowane kwotą 197 541 zł. Nauki ścisłe i techniczne - 620 766 zł. Nauki o życiu – 764 088 zł

Znaczna część dofinansowanych projektów dotyczyć będzie zdrowia i pandemii COVID-19. Prof. Anna Brzęk ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego przeanalizuje, jakie efekty pandemia wywołała u najmłodszych. Dr Paulina Metelska z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego zajmie się problematyką behawioralnego leczenia otyłości w populacji dzieci i młodzieży.

Wśród nagrodzonych projektów są również takie, które koncentrują się na ekologii. Dr Adam Jarosz ze Szkoły Głównej Handlowej w ramach wyjazdu badawczego do Sztokholmu przeanalizuje istniejący tam system zrównoważonej mobilności miejskiej. Dr inż. Szymon Sobek z Politechniki Śląskiej zajmie się z kolei recyklingiem tworzyw sztucznych w trakcie stażu naukowego pt. Środowiskowa ocena cyklu życia zastosowania procesów hydrotermalnych i solwolizy jako metod recyklingu chemicznego i materiałowego odpadów z tworzyw sztucznych.

W szóstej edycji konkursu MINIATURA można uzyskać finansowanie w wysokości 5 tys. do 50 tys. zł, a budżet całego konkursu wynosi 20 mln złotych. Środki te rozdzielane są proporcjonalnie przez cały okres naboru, a wniosek może zostać zakwalifikowany do finansowania tylko wtedy, gdy mieści się w puli środków przeznaczonych na dany miesiąc.

Nabór wniosków w konkursie jest prowadzony w trybie ciągłym i potrwa do 31 lipca 2022 r. do godz. 16:00.

PAP - Nauka w Polsce

uka/ ekr/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. materiały prasowe NAWA

    40 farmaceutów i lekarzy otrzyma finansowanie w ramach programu Walczak NAWA

  • Gala Nagrody Przewroty. Źródło: CNK

    Centrum Nauki Kopernik przyznało Nagrodę Przewroty za działania zmieniające edukację

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera