Computer Science, Information Technology oraz zarządzanie to przodujące pod względem liczby zgłoszeń kierunki na Politechnice Łódzkiej. Jak podała uczelnia, która właśnie zakończyła rekrutację na studia I stopnia, kandydaci decydujący się na te kierunki równie chętnie wybierają studia w jęz. polskim i angielskim.
Podczas tegorocznej rekrutacji kandydaci na studia stacjonarne mogli wybierać na PŁ spośród 54 kierunków. Najwięcej chętnych było do studiowania na kierunku Computer Science - 15 osób na miejsce. Popularne były także kierunki: Information Technology - 12 osób na miejsce, zarządzanie - 11,2, Business and Technology - 11,1, zarządzanie i inżynieria produkcji - 10,6, logistyka - 9,9, Business Studies - 9,6.
Uczelnia oferowała także 7 kierunków studiów niestacjonarnych, z których największą popularnością cieszyły się automatyka i sterowanie robotów (9,2), informatyka (7,21), zarządzanie i inżynieria produkcji (6,1).
Zdaniem pełnomocniczki rektora ds. rekrutacji, dr inż. Joanny Ochelskiej-Mierzejewskiej, tendencje do wyboru określonych kierunków można zaobserwować od kilku lat.
"Kandydaci najchętniej decydują się na kierunki informatyczne oraz na kierunki związane z biznesem, w obu przypadkach zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Cieszy jednak fakt, że dla kierunków, które w poprzednich latach były niszowe, można zaobserwować wzrost zainteresowania. Chodzi m.in. o fizykę techniczną, kierunki z szeroko rozumianą chemią, czy też papiernictwo i poligrafię. Dużym zainteresowaniem cieszą się również kierunki artystyczne - architektura oraz wzornictwo. Przed tymi kandydatami postawiliśmy jeszcze jedno wyzwanie, a mianowicie sprawdzian z uzdolnień plastycznych" - zaznaczyła.
Listy przyjętych na Politechnikę Łódzką zostaną ogłoszone 22 lipca.
PAP - Nauka w Polsce, Agnieszka Grzelak-Michałowska
agm/ ekr/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.