Uczelnie i instytucje

Politechnika Łódzka: najpopularniejsze kierunki informatyczne i biznesowe

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Computer Science, Information Technology oraz zarządzanie to przodujące pod względem liczby zgłoszeń kierunki na Politechnice Łódzkiej. Jak podała uczelnia, która właśnie zakończyła rekrutację na studia I stopnia, kandydaci decydujący się na te kierunki równie chętnie wybierają studia w jęz. polskim i angielskim.

Podczas tegorocznej rekrutacji kandydaci na studia stacjonarne mogli wybierać na PŁ spośród 54 kierunków. Najwięcej chętnych było do studiowania na kierunku Computer Science - 15 osób na miejsce. Popularne były także kierunki: Information Technology - 12 osób na miejsce, zarządzanie - 11,2, Business and Technology - 11,1, zarządzanie i inżynieria produkcji - 10,6, logistyka - 9,9, Business Studies - 9,6.

Uczelnia oferowała także 7 kierunków studiów niestacjonarnych, z których największą popularnością cieszyły się automatyka i sterowanie robotów (9,2), informatyka (7,21), zarządzanie i inżynieria produkcji (6,1).

Zdaniem pełnomocniczki rektora ds. rekrutacji, dr inż. Joanny Ochelskiej-Mierzejewskiej, tendencje do wyboru określonych kierunków można zaobserwować od kilku lat.

"Kandydaci najchętniej decydują się na kierunki informatyczne oraz na kierunki związane z biznesem, w obu przypadkach zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Cieszy jednak fakt, że dla kierunków, które w poprzednich latach były niszowe, można zaobserwować wzrost zainteresowania. Chodzi m.in. o fizykę techniczną, kierunki z szeroko rozumianą chemią, czy też papiernictwo i poligrafię. Dużym zainteresowaniem cieszą się również kierunki artystyczne - architektura oraz wzornictwo. Przed tymi kandydatami postawiliśmy jeszcze jedno wyzwanie, a mianowicie sprawdzian z uzdolnień plastycznych" - zaznaczyła.

Listy przyjętych na Politechnikę Łódzką zostaną ogłoszone 22 lipca. 

PAP - Nauka w Polsce, Agnieszka Grzelak-Michałowska

agm/ ekr/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera