Uczelnie i instytucje

Psychologia, prawo i informatyka najpopularniejsze na Uniwersytecie Śląskim

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Psychologia, prawo i informatyka to kierunki najchętniej wybierane przez kandydatów pragnących studiować na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Najwięcej kandydatów na jedno miejsce jest natomiast na realizację obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografię.

Jak poinformowała w poniedziałek rzeczniczka uczelni Małgorzata Poszwa, 10 lipca zakończyła się rejestracja kandydatów na studia stacjonarne pierwszego stopnia i jednolite magisterskie. W katalogu Internetowej Rejestracji Kandydatów (IRK) wpisało się do tej pory 13 863 kandydatów, którzy dokonali łącznie 18 896 rejestracji. Wśród najchętniej wybieranych kierunków znajdują się: psychologia (2160 zarejestrowanych osób), prawo (1348 osób) i informatyka (590 osób).

Najwięcej kandydatów na jedno miejsce jest na kierunkach: realizacja obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografia - 19,25, reżyseria - 15,88, psychologia – 12 oraz filologia angielska, specjalność: tłumaczeniowa z językiem koreańskim - 11,24.

W systemie IRK wpisało się też 54 kandydatów z Ukrainy, którzy dokonali łącznie 71 rejestracji. Rekrutacja ta trwa do 1 września 2022 r.

Kandydaci będą otrzymywali wyniki rekrutacji na swoje konta w systemie IRK od 14 lipca, jak również na opublikowanych na stronie internetowej listach rankingowych. Kierunki, gdzie liczba kandydatów nie wypełni limitu przyjęć, zostaną objęte drugim naborem.

Powołany w 1968 r. Uniwersytet Śląski to największa na Śląsku publiczna uczelnia humanistyczna, kształcąca blisko 24 tys. studentów i doktorantów, w tym 900 cudzoziemców, na 77 kierunkach studiów prowadzonych w formie stacjonarnej i niestacjonarnej, pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolitych studiach magisterskich. Uniwersytet zatrudnia 3,2 tys. pracowników, w tym 1,9 tys. nauczycieli akademickich. Od powstania uczelni jej mury opuściło blisko 260 tysięcy absolwentów. 

PAP - Nauka w Polsce, Anna Gumułka

lun/ mir/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Święta polskich polarników: w ciemnościach niekończącej się nocy i słońcu antarktycznego lata

  • Fot. Adobe Stock

    12 mln zł na projekty dla studentów. Perły nauki II wybrane

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera