Prace studentów Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, którzy podjęli się opracowania projektów koncepcji zagospodarowania nowego centrum Stalowej Woli, można od czwartku oglądać w tym mieście.
Wystawa „Nowy europejski bauhaus – wizja rozwoju centrum Stalowej Woli a tożsamość miasta” – jest podsumowaniem konkursu architektoniczno-urbanistycznego na opracowanie projektu koncepcji zagospodarowania centrum tego miasta.
Jak poinformowała PAP Magdalena Wielgocka z Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli (jednego z organizatorów wydarzenia), na wystawę składają się prace studentów Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, „którzy po zetknięciu się z potrzebami mieszkańców, dzięki świeżemu spojrzeniu i za pomocą nieszablonowych pomysłów, mieli za zadanie zaproponowanie nowych rozwiązań w przestrzeni miejskiej Stalowej Woli, a zwłaszcza w jej centralnej części” – wyjaśniła Wielgocka.
Ekspozycja ma formę projektów graficznych i wizualizacji, którym towarzyszą opisy prac. Można ją oglądać w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli.
„Tematyka wystawy wpisuje się w aktualne działania władz Stalowej Woli, dotyczące planów zagospodarowania terenu placu Józefa Piłsudskiego” – dodała Wielgocka.
Otwarcie ekspozycji będzie miało formę spotkania online w czwartek, 23 czerwca br., o godz. 16, z pracownikami naukowymi i studentami Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, podczas którego studenci dokonają prezentacji swoich projektów, a także zostaną przyznane nagrody. Wstęp wolny.
Organizatorami wydarzenia są: Katedra Projektowania Urbanistycznego i Krajobrazu Wiejskiego Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, Urząd Miasta Stalowej Woli, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. M. Wańkowicza w Stalowej Woli.
PAP - Nauka w Polsce, Agnieszka Pipała
api/ dki/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.