Dzień otwarty Uniwersytetu Dzieci - już 4 czerwca w trzech miastach Polski

materiał fot., źródło - Uniwersytet Dzieci
materiał fot., źródło - Uniwersytet Dzieci

4 czerwca odbywa się dzień otwarty Uniwersytetu Dzieci. Z tej okazji dzieci w wieku 6-11 lat można zapisać na bezpłatne warsztaty z naukowcami we Wrocławiu, Krakowie i Warszawie. Będzie wtedy okazja, by przekonać się, że zdobywanie wiedzy to świetna zabawa.

W każdym z trzech miast organizowane są trzy różne warsztaty - każdy dla dzieci w nieco innym wieku.

W Krakowie będzie można się dowiedzieć, jak tropić zwierzęta w mieście, sprawdzić na warsztatach entomologicznych, co w trawie piszczy, a także dowiedzieć się o nurcie sztuki zwanej Land Artem i poznać powiązania między przyrodą a dziełami sztuki.

W Warszawie z kolei mali odkrywcy dowiedzą się, jak ptaki budują gniazda i spróbują zbudować gniazdo sami. Będzie też szansa dowiedzieć się, jakie formy życia występują nad Wisłą oraz zobaczyć, jak znajdować w mieście ślady zwierząt.

We Wrocławiu uczestnicy dnia otwartego będą mieli okazję zrobić zdjęcie bez aparatu, poznają tajniki oczyszczania wody w mieście i skonstruują własny filtr, a także nauczą się rozróżniać gatunki drzew.

Zapisy na stronie Uniwersytetu Dzieci. https://wsobote.uniwersytetdzieci.pl/aktualnosci/dzien-otwarty-na-uniwersytecie-dzieci/

W ciągu roku szkolnego w ramach zajęć Uniwersytetu Dzieci młodsi studenci (6-11 lat) poznają różne dyscypliny naukowe w miejscach związanych z tematem zajęć. Natomiast młodzież w wieku 12-13 lat w trybie stacjonarnym zrealizuje 2 wybrane specjalizacje (po jednej na semestr). Poza tym na rok szkolny 2022/2023 przygotowany jest również program zdalny dla dzieci w wieku 6-16 lat z całej Polski. Zajęcia prowadzone są przez naukowców i odbywają się w soboty.

PAP - Nauka w Polsce

lt/ zan/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. materiały prasowe ODIM

    Niewielki zespół zainspirował całą społeczność inżynierów materiałowych

  •  Kraków, 21.06.2024. Prezes Stowarzyszenia Społeczeństwo i Nauka SPiN Alicja Harackiewicz podczas gali otwarcia Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon w Krakowie. PAP/Art Service

    Prezeska SPIN: centra nauki to żaden naukowy plac zabaw

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera