Uczelnie i instytucje

Politechnika Łódzka przygotowała 6150 miejsc dla studentów

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

W nowym roku akademickim Politechnika Łódzka przygotowała w sumie 6150 miejsc dla studentów, w tym 760 indeksów zarezerwowano dla obcokrajowców - poinformowała w środę rzeczniczka PŁ dr inż. Ewa Chojnacka.

Senat Politechniki Łódzkiej - jak podała rzeczniczka - uchwalił harmonogram rekrutacji oraz limity przyjęć na pierwszy rok studiów rozpoczynających się w semestrze zimowym roku akademickiego 2022/23.

"Dla kandydatów, którzy chcą podjąć studia w Politechnice Łódzkiej uczelnia przygotowała 5390 miejsc, a dodatkowe 760 indeksów zarezerwowała dla cudzoziemców, w sumie to 6150 miejsc" - przekazała Chojnacka. "Można wybrać jeden z 59 kierunków studiów, na których kształcenie odbywa się w języku polskim, a także w języku angielskim i francuskim" - podkreśliła.

Na studniach pierwszego stopnia są 52 kierunki a PŁ planuje przyjąć na nie 3914 osób, w tym 3614 osób na studia stacjonarne. Limit przyjęć na 26 kierunkach studiów drugiego stopnia to 1476 miejsc, w tym 976 przygotowano na studia stacjonarne i 500 miejsc na studia niestacjonarne. Limity przyjęć dla cudzoziemców wynoszą: 463 miejsc na studiach pierwszego stopnia i 297 miejsc na studiach drugiego stopnia.

Rzeczniczka PŁ podała, że na PŁ od nowego roku akademickiego dostępne będą cztery nowe kierunki studiów. "Mathematical Methods in Data Analysis: 7-semestralne inżynierskie studia stacjonarne, na których kształcenie odbywa się w języku angielskim; Aktuariat i analiza finansowa: 6-semestralne studia licencjackie; Future Mobility: 4-semestralne studia magisterskie stacjonarne po angielsku; Inżynieria ochrony środowiska: 3-semestralne studia magisterskie w trybie stacjonarnym i 4-semestralne studia niestacjonarne" - zaznaczyła Chojnacka.

Rekrutacja na studia pierwszego stopnia - jak poinformowała uczelnia - rozpocznie się 15 czerwca. Dokumenty będą przyjmowane do 12 lipca. Sprawdziany uzdolnień praktycznych na kierunki: inżynieria wzornictwa przemysłowego i wzornictwo oraz na architekturę odbędą się 14 i 15 lipca.

Przyjmowanie dokumentów na studia drugiego stopnia rozpocznie się także 15 czerwca 2021 r. i potrwa do 15 września. Jak przekazała Chojnacka, nieco inaczej wygląda proces przyjęć dla osób bez obywatelstwa polskiego, a jego szczegóły są podane na stronie rekrutacji https://rekrutacja.p.lodz.pl/pl 

PAP - Nauka w Polsce, Hubert Bekrycht

hub/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera