Uczelnie i instytucje

Politechnika Łódzka przygotowała 6150 miejsc dla studentów

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

W nowym roku akademickim Politechnika Łódzka przygotowała w sumie 6150 miejsc dla studentów, w tym 760 indeksów zarezerwowano dla obcokrajowców - poinformowała w środę rzeczniczka PŁ dr inż. Ewa Chojnacka.

Senat Politechniki Łódzkiej - jak podała rzeczniczka - uchwalił harmonogram rekrutacji oraz limity przyjęć na pierwszy rok studiów rozpoczynających się w semestrze zimowym roku akademickiego 2022/23.

"Dla kandydatów, którzy chcą podjąć studia w Politechnice Łódzkiej uczelnia przygotowała 5390 miejsc, a dodatkowe 760 indeksów zarezerwowała dla cudzoziemców, w sumie to 6150 miejsc" - przekazała Chojnacka. "Można wybrać jeden z 59 kierunków studiów, na których kształcenie odbywa się w języku polskim, a także w języku angielskim i francuskim" - podkreśliła.

Na studniach pierwszego stopnia są 52 kierunki a PŁ planuje przyjąć na nie 3914 osób, w tym 3614 osób na studia stacjonarne. Limit przyjęć na 26 kierunkach studiów drugiego stopnia to 1476 miejsc, w tym 976 przygotowano na studia stacjonarne i 500 miejsc na studia niestacjonarne. Limity przyjęć dla cudzoziemców wynoszą: 463 miejsc na studiach pierwszego stopnia i 297 miejsc na studiach drugiego stopnia.

Rzeczniczka PŁ podała, że na PŁ od nowego roku akademickiego dostępne będą cztery nowe kierunki studiów. "Mathematical Methods in Data Analysis: 7-semestralne inżynierskie studia stacjonarne, na których kształcenie odbywa się w języku angielskim; Aktuariat i analiza finansowa: 6-semestralne studia licencjackie; Future Mobility: 4-semestralne studia magisterskie stacjonarne po angielsku; Inżynieria ochrony środowiska: 3-semestralne studia magisterskie w trybie stacjonarnym i 4-semestralne studia niestacjonarne" - zaznaczyła Chojnacka.

Rekrutacja na studia pierwszego stopnia - jak poinformowała uczelnia - rozpocznie się 15 czerwca. Dokumenty będą przyjmowane do 12 lipca. Sprawdziany uzdolnień praktycznych na kierunki: inżynieria wzornictwa przemysłowego i wzornictwo oraz na architekturę odbędą się 14 i 15 lipca.

Przyjmowanie dokumentów na studia drugiego stopnia rozpocznie się także 15 czerwca 2021 r. i potrwa do 15 września. Jak przekazała Chojnacka, nieco inaczej wygląda proces przyjęć dla osób bez obywatelstwa polskiego, a jego szczegóły są podane na stronie rekrutacji https://rekrutacja.p.lodz.pl/pl 

PAP - Nauka w Polsce, Hubert Bekrycht

hub/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Raport: w akademikach w Polsce brakuje 400 tys. miejsc noclegowych

  • 10.04.2025. Ćwiczenia reagowania kryzysowego Kryzys 25 w Centrum Symulacji Medycznej, Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, 10 bm. Wydarzenie jest organizowane przez Akademię Wojsk Lądowych. Scenariusz zakładał akcję ratunkową, po pożarze. Celem ćwiczeń jest koordynacja służb, rozwinięcie zdolności organizacyjnej, analiza sprawności działania, praktyczne nauczanie studentów ratownictwa medycznego i wydziału lekarskiego poprzez symulowane działania ratunkowe. PAP/Maciej Kulczyński

    Wrocław/ Studenci AWL z innymi służbami ćwiczyli akcje ewakuacyjne

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera