Nauka dla Społeczeństwa

06.07.2022
PL EN
30.04.2022 aktualizacja 30.04.2022

UW przygotował program wizyt badawczych dla studentów i doktorantów z Ukrainy

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Umożliwienie studentom i doktorantom z Ukrainy, którzy opuścili kraj z powodu wojny, realizacji wizyt badawczych i częściowych studiów na Uniwersytecie Warszawskim jest celem nowego programu stołecznej uczelni. W pierwszej turze przewidziano 100 miejsc dla studentów i 10 dla doktorantów.

Programu wizyt badawczych na Uniwersytecie Warszawskim przeznaczony jest dla studentów i doktorantów z Ukrainy, którzy przekroczyli granicę Polski po 24 lutego 2022 r. i kształcili się na uczelniach ukraińskich w roku akademickim 2021/2022. Będzie realizowany w obecnym i przyszłym roku akademickim. Warunkiem uczestnictwa jest zobowiązanie do podjęcia badań naukowych na UW w dowolnej z dziedzin prowadzonych na uczelni. Dofinansowanie będzie pochodzić z programu "Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza" (IDUB).

UW przygotował w I turze rekrutacji 100 miejsc dla studentów i 10 dla doktorantów, którzy będą mogli realizować własne projekty badawcze.

Z komunikatu uczelni wynika, że wizyta uczestnika programu na UW może trwać od trzech do sześciu miesięcy (w roku akademickim 2021/2022 i 2022/2023). Uczestnicy, otrzymujący status studenta lub doktoranta goszczącego, będą zwolnieni z opłat za kształcenie i będą mogli ubiegać się o udział w dostępnych zajęciach na UW, w tym w kursie języka polskiego, a także o zakwaterowanie w domu studenta na czas trwania wizyty.

Warunkiem uczestnictwa jest zobowiązanie do podjęcia badań naukowych na UW, w dowolnej z dziedzin prowadzonych na uczelni.

Szczegółowe informacje są na stronie internetowej.

Wcześniej w tym tygodniu rzeczniczka prasowa UW Anna Modzelewska przekazała PAP, że liczba studentów ukraińskich na UW na razie nie zmieniła się znacząco. Jest to spowodowane tym, że rekrutacja przeznaczona dla obywateli polskich i ukraińskich, którzy przyjechali z Ukrainy po 23 lutego 2022 r., rozpoczyna się po 29 kwietnia 2022 r.

PAP - Nauka w Polsce, Szymon Zdziebłowski

szz/ joz/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2022