Uczelnie i instytucje

Na Uniwersytecie Łódzkim - studia polskie dla uchodźców z Ukrainy

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Uniwersytet Łódzki jeszcze w tym roku akademickim chce uruchomić nabór na nowy, stworzony z myślą o uciekających przed wojną Ukraińcach, kierunek - studia polskie z językiem angielskim. Deklaracje chęci podjęcia studiów zbiera Biuro Współpracy z Zagranicą UŁ.

"Od maja ruszamy z nowym kierunkiem: studia polskie z jęz. angielskim na Wydziale Filologicznym. Będziemy oferować naukę jęz. polskiego od podstaw - bardzo dużą liczbę godzin. Osoby zainteresowane studiami proszone są o kontakt z Biurem Współpracy z Zagranicą Uniwersytetu Łódzkiego przy ul. Uniwersyteckiej 3 lub w internecie - bwz.uni.lodz.pl. Wszystkie przypadki zostaną rozpatrzone indywidualnie" - podkreślił Mieczysław Pakosz z Biura Współpracy z Zagranicą UŁ.

Jak podaje UŁ, będą to studia I stopnia, umożliwiające studentom – nieznającym języka polskiego lub znającym w wąskim zakresie, zainteresowanym językiem polskim i polską kulturą, pragnącym poszerzyć znajomość języka i wiedzy o Polsce – zdobycie zarówno znajomości jęz. polskiego, jak i jęz. angielskiego na poziomie minimum B2. W programie studiów, obok nauki języka, uwzględniono wiedzę o polskiej literaturze i kulturze.

W ramach studiów, trwających sześć semestrów, oferowane będą dwie specjalizacje: nauczanie języka polskiego jako obcego oraz język polski w turystyce i biznesie. Absolwenci będą mogli znaleźć po nich pracę np. w szkołach językowych, instytucjach kultury, biurach tłumaczeń, mediach, wydawnictwach, biurach podróży, placówkach dyplomatycznych oraz wszelkiego typu firmach i przedsiębiorstwach, w których na różnych szczeblach dochodzi do komunikacji po polsku i angielsku.(PAP) Autorka: Agnieszka Grzelak-Michałowska

agm/ mir/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Święta polskich polarników: w ciemnościach niekończącej się nocy i słońcu antarktycznego lata

  • Fot. Adobe Stock

    12 mln zł na projekty dla studentów. Perły nauki II wybrane

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera