Uczelnie i instytucje

Rusza współpraca ZUT w Szczecinie i Morskiego Centrum Nauki

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe

Prowadzenie wspólnych badań naukowych i projektów edukacyjnych, organizowanie konferencji naukowo-technicznych, tworzenie wystaw czasowych, pokazów oraz ścieżek edukacyjnych – m.in. takie inicjatywy zakłada porozumienie o wzajemnej współpracy między wydziałem ZUT w Szczecinie a Morskim Centrum Nauki (MCN).

Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego (ZUT) oraz Morskie Centrum Nauki będą współpracowały w zakresie usług naukowo-badawczych. W grę wchodzi wspólne prowadzenie badań, wsparcie pracowników MCN w zakresie zagadnień naukowych przez specjalistów z Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej (naukowców, doktorantów, studentów), organizowanie i prowadzenie szkoleń specjalistycznych, konferencji naukowo-technicznych, pikników naukowych i festiwali, współpraca przy tworzeniu wystaw czasowych, pokazów i ścieżek edukacyjnych dla różnych grup wiekowych.

W ramach współpracy z MCN, Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej ZUT przygotowuje pierwsze, wspólne stoisko edukacyjne, które będzie można zobaczyć podczas tegorocznych dni otwartych uczelni w dniach 17-18 marca. Przy stanowisku „Nieznane głębiny oceanów” przyszli studenci zajrzą w głąb podwodnego świata.

We wtorek umowę podpisali rektor ZUT w Szczecinie prof. Jacek Wrobel oraz dyrektor Morskiego Centrum Nauki im. prof. Jerzego Stelmacha w Szczecinie Witold Jabłoński.(PAP)

uka/ zan/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera