Nauka dla Społeczeństwa

23.02.2024
PL EN
08.03.2022 aktualizacja 08.03.2022

Opole/ Studenci, naukowcy i kadra Politechniki w biegu na rzecz Ukrainy

06.05.2016. PAP/Sławomir Mielnik 06.05.2016. PAP/Sławomir Mielnik

Kilkudziesięciu studentów, naukowców i pracowników administracji Politechniki Opolskiej wzięło udział w poniedziałkowym marszobiegu w ramach poparcia dla walczącej z Rosją Ukrainy.

W poniedziałek kilkadziesiąt osób z Politechniki Opolskiej wzięło udział w tradycyjnym marszobiegu. Tegorocznym hasłem była solidarność z Ukrainą w ramach wsparcia dla Polskiej Akcji Humanitarnej..

"To już powoli mała tradycja, że na Politechnice Opolskiej Dzień Kobiet świętujemy niosąc pomoc innym. Dzisiaj wyruszyliśmy na pięciokilometrowy marszobieg, żeby okazać solidarność z Ukrainą i dzięki wsparciu sponsorów przekazać pomoc finansową dla Polskiej Akcji Humanitarnej. Bardzo raduje mnie fakt, że nasza społeczność akademicka tak chętnie włącza się w charytatywne akcje" - powiedział prof. Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej.

W ubiegłym roku środowisko opolskiej politechniki wspierało dziecięce hospicjum. Jak podkreślał prof. Sebastian Brol, wybór tegorocznego celu 5 kilometrowego marszobiegu był oczywisty.

"Trwa straszliwa wojna, straszliwa tragedia na Ukrainie. Mamy szansę wesprzeć naród ukraiński w walce, a także zaprotestować przeciwko walkom, w których giną ludzie. To najstraszliwsza rzecz, jaka może się zdarzyć w nowoczesnej Europie" - powiedział prof. Brol. (PAP)

Autor: Marek Szczepanik

masz/ mhr/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024