Nauka dla Społeczeństwa

05.07.2022
PL EN
04.02.2022 aktualizacja 04.02.2022

"Study UK". Studenci z Polski mają szansę na poznanie brytyjskich uczelni

Fot. Adobe Stock Fot. Adobe Stock

Podczas targów organizowanych przez British Council studenci z krajów UE i EOG będą mogli zapoznać się z ofertami studiów w Wielkiej Brytanii, między innymi warunkami uzyskania stypendiów. Wydarzenie trwa od 14 do 25 lutego.

Podczas targów uczestnicy będą mogli zapoznać się z ofertami stypendialnymi oraz finansowymi, które dostępne są dla obywateli państw Unii Europejskiej oraz Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Rejestracja na platformie https://bit.ly/3GqEoFl, która umożliwia wzięcie udziału w targach, jest bezpłatna i dostępna dla każdego.

Oprócz tego, po zarejestrowaniu się, będzie można przeglądać szczegółowe oferty uczelni, brać udział w webinarach, które są przez nie organizowane, a także oglądać te, które już się odbyły podczas październikowej edycji "Study UK".

Studenci będą mogli także indywidualnie porozmawiać z doradcami z brytyjskich uczelni.

"Sektor edukacji w Wielkiej Brytanii jest jednym z najbardziej międzynarodowych na świecie. Studenci oraz pracownicy z Unii Europejskiej, a także spoza jej obszaru, są zawsze mile widziani. Studenci zagraniczni wnoszą ogromny wkład w rozwój Wielkiej Brytanii i sukces jej instytucji edukacyjnych" - powiedziała, cytowana w komunikacie przysłanym PAP przez British Council, a promującym targi, Helen Etheridge, dyrektor ds. szkolnictwa wyższego i nauki British Council w regionie UE.

W targach organizowanych przez British Council wezmą udział 53 uczelnie z Wielkiej Brytanii. Pięć z nich znajduje się w pierwszej dziesiątce brytyjskich uniwersytetów, a dwie znalazły się w pierwszej dwudziestce rankingu najlepszych światowych uczelni.

Kampania "Study UK" organizowana jest przez British Council w partnerstwie z rządem brytyjskim w ramach projektu "GREAT Britain". Jej celem jest pokazanie możliwości studiowania w Wielkiej Brytanii. Pierwsza edycja odbyła się w 2016 roku.

British Council działa w Polsce od ponad 80 lat. W tym czasie m.in. zapewniał dostęp do egzaminów językowych oraz nauczania języka angielskiego.(PAP)

Autorka: Aleksandra Kiełczykowska

ak/ mir/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2022