Podczas targów organizowanych przez British Council studenci z krajów UE i EOG będą mogli zapoznać się z ofertami studiów w Wielkiej Brytanii, między innymi warunkami uzyskania stypendiów. Wydarzenie trwa od 14 do 25 lutego.
Podczas targów uczestnicy będą mogli zapoznać się z ofertami stypendialnymi oraz finansowymi, które dostępne są dla obywateli państw Unii Europejskiej oraz Europejskiego Obszaru Gospodarczego.
Rejestracja na platformie https://bit.ly/3GqEoFl, która umożliwia wzięcie udziału w targach, jest bezpłatna i dostępna dla każdego.
Oprócz tego, po zarejestrowaniu się, będzie można przeglądać szczegółowe oferty uczelni, brać udział w webinarach, które są przez nie organizowane, a także oglądać te, które już się odbyły podczas październikowej edycji "Study UK".
Studenci będą mogli także indywidualnie porozmawiać z doradcami z brytyjskich uczelni.
"Sektor edukacji w Wielkiej Brytanii jest jednym z najbardziej międzynarodowych na świecie. Studenci oraz pracownicy z Unii Europejskiej, a także spoza jej obszaru, są zawsze mile widziani. Studenci zagraniczni wnoszą ogromny wkład w rozwój Wielkiej Brytanii i sukces jej instytucji edukacyjnych" - powiedziała, cytowana w komunikacie przysłanym PAP przez British Council, a promującym targi, Helen Etheridge, dyrektor ds. szkolnictwa wyższego i nauki British Council w regionie UE.
W targach organizowanych przez British Council wezmą udział 53 uczelnie z Wielkiej Brytanii. Pięć z nich znajduje się w pierwszej dziesiątce brytyjskich uniwersytetów, a dwie znalazły się w pierwszej dwudziestce rankingu najlepszych światowych uczelni.
Kampania "Study UK" organizowana jest przez British Council w partnerstwie z rządem brytyjskim w ramach projektu "GREAT Britain". Jej celem jest pokazanie możliwości studiowania w Wielkiej Brytanii. Pierwsza edycja odbyła się w 2016 roku.
British Council działa w Polsce od ponad 80 lat. W tym czasie m.in. zapewniał dostęp do egzaminów językowych oraz nauczania języka angielskiego.(PAP)
Autorka: Aleksandra Kiełczykowska
ak/ mir/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.