Umowa o współpracy z IBM Polska zapewni Akademii Kaliskiej unikalne ścieżki kariery dla wykładowców i studentów, przygotowując ich do pracy na rynku informatycznym – powiedział w środę przed podpisaniem umowy rektor kaliskiej uczelni prof. Andrzej Wojtyła.
Jak podkreślił Wojtyła dzięki nawiązanej współpracy uczelnia przystąpiła do międzynarodowego programu IBM Skills Academy, obejmującym szkolenia i certyfikację środowisk akademickich na całym świecie.
"To jest korzystne dla naszych wykładowców, naukowców oraz studentów. Będziemy mieli zaszczyt współpracować z firmą globalną, która ma ugruntowaną pozycję na całym świecie. Jest gwarancją możliwości korzystania z bardziej skomplikowanych technologii" – powiedział rektor AK.
Dodał, że dzięki współpracy uczelnia będzie mogła „wypuszczać na rynek pracy studentów najlepiej i najnowocześniej wykształconych w zakresie informatyki”.
Dyrektor ds. technologii IBM na Polskę i kraje bałtyckie Piotr Beńke powiedział, że „IBM nieustannie poszukuje instytucji, które pragną kształcić w zakresie technologii cyfrowych oraz informatycznych”.
Dlatego – jak powiedział Beńke w Kaliszu - IBM uruchamia programy, które udostępniają zasoby dla celów dydaktycznych i badawczych.
"Uruchomiliśmy też akademię umiejętności, która pozwala na kształcenie studentów i kadry uczelni w ramach takich technologii, jak chmura obliczeniowa, sztuczna inteligencja, komputery kwantowe czy zarządzanie projektami informatycznymi” – powiedział.(PAP)
Autorka: Ewa Bąkowska
bak/ mhr/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.