Uczelnie i instytucje

Studenci i doktoranci nadal z prawem do ulgowych biletów z legitymacją ważną do marca 2020

Warszawa, 14.03.2021. Stacja Warszawa Główna. Fot. PAP/Tomasz Gzell
Warszawa, 14.03.2021. Stacja Warszawa Główna. Fot. PAP/Tomasz Gzell

Posiadacz legitymacji studenckiej lub doktoranckiej ważnej w semestrze zimowym roku akademickiego 2019/2020 (do 31 marca 2020 r.) nadal może podróżować koleją na podstawie biletu ulgowego bez konieczności potwierdzenia ich ważności - przypomina Urząd Transportu Kolejowego.

Jak wskazuje UTK, decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego ograniczenie w funkcjonowaniu uczelni w związku z epidemią COVID-19 obowiązuje do 30 września 2021 r. Legitymacje studenckie i doktoranckie pozostają ważne w okresie tego ograniczenia oraz przez 60 dni po jego zakończeniu, bez konieczności potwierdzania ich ważności (uzyskania nowego hologramu).

Oznacza to, że do 29 listopada 2021 r. studenci i doktoranci w trakcie podróży pociągiem mogą posługiwać się legitymacjami, które ostatnie potwierdzenie ważności mają z semestru zimowego 2019/2020.

UTK zwraca jednocześnie uwagę, że powyższe zasady dotyczą wyłącznie studentów oraz doktorantów. Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz słuchacze szkół policealnych posiadający uprawnienie do ulgi 37 proc. podczas podróży transportem zbiorowym muszą posiadać legitymację z aktualnym przedłużeniem ważności na dany rok szkolny.(PAP)

autor: Łukasz Pawłowski

pif/ mk/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Raport: w akademikach w Polsce brakuje 400 tys. miejsc noclegowych

  • 10.04.2025. Ćwiczenia reagowania kryzysowego Kryzys 25 w Centrum Symulacji Medycznej, Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, 10 bm. Wydarzenie jest organizowane przez Akademię Wojsk Lądowych. Scenariusz zakładał akcję ratunkową, po pożarze. Celem ćwiczeń jest koordynacja służb, rozwinięcie zdolności organizacyjnej, analiza sprawności działania, praktyczne nauczanie studentów ratownictwa medycznego i wydziału lekarskiego poprzez symulowane działania ratunkowe. PAP/Maciej Kulczyński

    Wrocław/ Studenci AWL z innymi służbami ćwiczyli akcje ewakuacyjne

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera