Ponad 40 naukowców otrzyma Nagrody Prezesa Rady Ministrów w 2020 roku

Źródło: Fotolia
Źródło: Fotolia

42 naukowców, artystów i jeden zespół badawczy doceniono Nagrodami Prezesa Rady Ministrów za działalność naukową i wdrożeniową w 2020 roku oraz za rozprawy doktorskie i habilitacyjne za rok 2019.

Sześcioro naukowców i jeden zespół badawczy doceniono za osiągnięcia w zakresie działalności naukowej, w tym twórczości artystycznej lub działalności wdrożeniowej. Nagrody w tej kategorii otrzymali: prof. Wojciech Bal, prof. Wojciech Gasparski, prof. Jacek Jaworski, prof. Roman Lech Słowiński, dr hab. Marcin Szwed, prof. Jerzy Andrzej Żołądź. Wśród nagrodzonych znalazł się również prof. dr hab. Andrzej Udalski z zespołem w składzie: dr Dorota Skowron, dr Jan Skowron, dr Przemysław Mróz, prof. Michał Szymański, prof. Igor Soszyński, dr hab. Paweł Pietrukowicz, dr hab. Szymon Kozłowski, dr Radosław Poleski, dr Krzysztof Ulaczyk, dr Mariusz Gromadzki, mgr Krzysztof Rybicki, mgr Patryk Iwanek, mgr Marcin Wrona.

Za wysoko ocenione osiągnięcia naukowe będące podstawą nadania stopnia doktora habilitowanego nagrodzono 10 naukowców. Z kolei w kategorii rozprawy doktorskiej wyróżniono 25 badaczy.

Nagrody premiera zostały ustanowione - z inicjatywy Polskiej Akademii Nauk - w 1994 roku. Przewodniczącym Zespołu ds. Nagród jest prof. dr hab. Tomasz Giaro.

Pełna lista nagrodzonych jest dostępna w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie internetowej.

PAP - Nauka w Polsce

ekr/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Vladyslaw Gardiasz

    Dr Kinga Kamieniarz-Gdula z UAM laureatką grantu ERC Proof of Concept

  •  12.1972. Profesor Wilhelmina Iwanowska - polska astronom i radioastronom - w Obserwatorium Astronomicznym Uniwersyteru Mikołaja Kopernika (UMK) w Piwnicach pod Toruniem. Nz. profesor Iwanowska przy teleskopie Schmidta-Cassegraina w Obserwatorium Astronomicznym UMK w Piwnicach. PAP/Jan Morek

    Prof. Wilhelmina Iwanowska - pionierka, astronomka, patronka roku 2025 w Toruniu

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera