Ministerstwo Edukacji i Nauki

16.05.2022
PL EN
06.08.2020 aktualizacja 06.08.2020

Minister nauki przyznał Diamentowe Granty

Ilustr. Fotolia Ilustr. Fotolia

Prawie 14 mln zł na realizację projektów 69 wybitnie uzdolnionych studentów przeznaczył minister nauki i szkolnictwa wyższego Wojciech Murdzek, w ramach programu Diamentowy Grant poinformował w czwartek resort nauki.

To już dziewiąty rozstrzygnięty konkurs w ramach programu, którego celem jest wspieranie rozwoju karier wybitnie uzdolnionych studentów studiów jednolitych magisterskich lub absolwentów studiów I stopnia prowadzących badania naukowe na wysokim poziomie i posiadających wyróżniający się dorobek naukowy.

W tej edycji minister Wojciech Murdzek wyłonił 69 laureatów spośród 173 wnioskodawców.Laureaci konkursu otrzymają nawet do 220 tys. zł na realizacje swoich pierwszych samodzielnych projektów badawczych trwających od 12 do 48 miesięcy. Podczas realizacji projektu będą mogli pobierać wynagrodzenie w wysokości do 2500 zł miesięcznie.

Młodzi badacze będą się zajmować m.in. poszukiwaniem patogennych mutacji germinalnych predysponujących do chłoniaków wieku dziecięcego, ekonomiczną analizą zasad i obszarów regulacji prawa ponadnarodowego, czy współczesnym gotycyzmem w Japonii.

Listę laureatów można znaleźć tutaj.

Dotychczas w programie Diamentowy Grant zostało nagrodzonych 758 studentów-naukowców. Od 2012 r. MNiSW przekazało na realizację projektów naukowych z różnych dziedzin kwotę ok. 144 mln zł.

PAP - Nauka w Polsce

agt/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2022