
Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi, podobnie jak inne instytucje kultury, przez ostatnie miesiące pozostawało zamknięte. W Dniu Dziecka wznawia działalność edukacyjną i popularyzatorską z zastosowaniem specjalnych środków ostrożności.
"Szkoły i placówki edukacyjne pozostają zamknięte. My zaś postaramy się pomóc wszystkim zainteresowanym w zdobywaniu wiedzy i mądrym spędzaniu czasu. Czas przymusowego pobytu w domach był dla wielu osób okazją do poszukiwań i samokształcenia. Czas na dalszy ciąg eksploracji i wykorzystanie interaktywnej ekspozycji Centrum Nauki i Techniki (CNiT) EC1 w bezpieczny, zaplanowany przez nasz zespół sposób" – przekazał w poniedziałek PAP lider zespołu animatorskiego w EC1 Michał Kędzierski.
Zapewnił, że największy nacisk podczas przygotowania do otwarcia CNiT EC1 położono na bezpieczeństwo. Ścieżki zwiedzających zostały dokładnie przemyślane od drzwi wejściowych do samego końca wizyty w murach dawnej zabytkowej elektrociepłowni.
W CNiT EC1 jednorazowo może pojawić się do 500 osób. Ponieważ placówka jest jedną z największych w Polsce, a jej powierzchnia wystawiennicza wynosi 8 tys. mkw., komfort zwiedzania i bezpieczny dystans będzie zapewniony.
"Zachęcamy do płatności kartą, stanowiska kasowe zaś są wyposażone w praktyczne osłony. Na ścieżce zwiedzania ulokowane zostały środki zabezpieczające i dezynfekcyjne. Zadbaliśmy też o przyjazną i merytoryczną komunikację w postaci instrukcji i oznaczeń. Cały personel przeszedł odpowiednie szkolenia, a nawet stale je przechodzi, ponieważ skutecznie monitorujemy nowe zarządzenia i standardy. Animatorzy pomagają naszym gościom zachować wspomniane standardy bezpieczeństwa" – zapewnił Kędzierski.
Organizatorzy CNiT EC1 zdecydowali się na wyłączenie tylko tych stref ekspozycji, które mogłyby wpłynąć na zmniejszenie bezpieczeństwa gości placówki. Nadal zamknięte pozostanie Planetarium EC1 i Kino 3D oraz pewna część eksponatów i stanowisk. Nie będą również prowadzone wycieczki w towarzystwie przewodników. Znakomita większość atrakcji pozostaje jednak do dyspozycji zwiedzających. Szczegółowe informacje i zalecenia dla gości Centrum są na stronie: ec1lodz.pl.
PAP - Nauka w Polsce, Agnieszka Grzelak-Michałowska
agm/ joz/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.