Kopernik w każdym domu: centrum nauki proponuje eksperymenty i spotkania z naukowcami online

Centrum Nauki Kopernik. PAP/Tomasz Gzell 27.08.2014
Centrum Nauki Kopernik. PAP/Tomasz Gzell 27.08.2014

Warszawskie Centrum Nauki Kopernik, choć nieczynne w czasie epidemii, nie ustaje w działaniach popularyzujących naukę. Na swoim profilu facebookowym w ramach akcji #Kopernikwdomu podpowiada, jak zorganizować czas najmłodszym i publikuje ciekawe informacje dla starszych.

Centrum Nauki Kopernik publikuje regularnie materiały w kilku cyklach.

W cyklu "Eksperymentuj w domu" codziennie prezentowane są przynajmniej trzy eksperymenty, które można wykonać samodzielnie, korzystając z prostych, ogólnie dostępnych akcesoriów.

W każdy wtorek i piątek transmitowany jest Kurs Majsterkowania. "Wspólnie z widzami tworzymy wtedy kolejną konstrukcję" - informuje rzeczniczka "Kopernika" Katarzyna Nowicka.

"Zrób to z nami" to z kolei cykl, który ukazuje się co tydzień. "Zapraszamy do wspólnego prowadzenia dłuższych eksperymentów. Już przyglądaliśmy się, jak rosną kryształy soli w naszych domach, a w niedzielę zaczniemy hodować… lizaki!" - zachęca Nowicka.

Pasmo "Damy radę" powstało z kolei myślą o starszych odbiorcach. W środy i soboty zamieszczane są porady ekspertów, odnoszące się do codziennych wyzwań związanych z koronawirusem.

Poza tym raz w tygodniu centrum zaprasza na wirtualną wizytę.

Nie stronimy od tematów, związanych bezpośrednio z epidemią koronawirusa. Na bieżąco publikujemy praktyczne i pomocne informacje - zapewnia CNK.

Wszystkie treści trafiają potem (z niewielkim opóźnieniem) na tę stronę.

Tam publikowane są materiały, które mogą pomóc nauczycielom w prowadzeniu zajęć on-line.

PAP - Nauka w Polsce

lt/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • 21.06.2024 PAP/Art Service

    Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon odwiedziło ponad 102 tys. gości; w planach planetarium

  • Fot. Adobe Stock

    Popularyzator astronomii: po prostu patrzmy w niebo

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera