Nauka dla Społeczeństwa

22.03.2023
PL EN
26.03.2020 aktualizacja 10.04.2020

Kopernik w każdym domu: centrum nauki proponuje eksperymenty i spotkania z naukowcami online

Centrum Nauki Kopernik. PAP/Tomasz Gzell 27.08.2014 Centrum Nauki Kopernik. PAP/Tomasz Gzell 27.08.2014

Warszawskie Centrum Nauki Kopernik, choć nieczynne w czasie epidemii, nie ustaje w działaniach popularyzujących naukę. Na swoim profilu facebookowym w ramach akcji #Kopernikwdomu podpowiada, jak zorganizować czas najmłodszym i publikuje ciekawe informacje dla starszych.

Centrum Nauki Kopernik publikuje regularnie materiały w kilku cyklach.

W cyklu "Eksperymentuj w domu" codziennie prezentowane są przynajmniej trzy eksperymenty, które można wykonać samodzielnie, korzystając z prostych, ogólnie dostępnych akcesoriów.

W każdy wtorek i piątek transmitowany jest Kurs Majsterkowania. "Wspólnie z widzami tworzymy wtedy kolejną konstrukcję" - informuje rzeczniczka "Kopernika" Katarzyna Nowicka.

"Zrób to z nami" to z kolei cykl, który ukazuje się co tydzień. "Zapraszamy do wspólnego prowadzenia dłuższych eksperymentów. Już przyglądaliśmy się, jak rosną kryształy soli w naszych domach, a w niedzielę zaczniemy hodować… lizaki!" - zachęca Nowicka.

Pasmo "Damy radę" powstało z kolei myślą o starszych odbiorcach. W środy i soboty zamieszczane są porady ekspertów, odnoszące się do codziennych wyzwań związanych z koronawirusem.

Poza tym raz w tygodniu centrum zaprasza na wirtualną wizytę.

Nie stronimy od tematów, związanych bezpośrednio z epidemią koronawirusa. Na bieżąco publikujemy praktyczne i pomocne informacje - zapewnia CNK.

Wszystkie treści trafiają potem (z niewielkim opóźnieniem) na tę stronę.

Tam publikowane są materiały, które mogą pomóc nauczycielom w prowadzeniu zajęć on-line.

PAP - Nauka w Polsce

lt/ agt/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2023