Rzecznicy Nauki: uprawiamy "research & development" popularyzacji nauki

Fot. PAP/ Paweł Wernicki 28.02.2020
Fot. PAP/ Paweł Wernicki 28.02.2020

Lubimy o sobie mówić, że uprawiamy "research & development" popularyzacji nauki - powiedziała PAP prezes stowarzyszenia Rzecznicy Nauki Monika Koperska. Organizacja otrzymała tytuł Popularyzatora Nauki 2019 w kategorii Instytucja.

Rzecznicy Nauki to stowarzyszenie skupiające ponad 60 badaczy, którzy od 2016 roku uzbierali na swoim koncie ponad 300 rozmaitych aktywności popularyzatorskich. Ich misją jest tworzenie społeczeństwa, które swoje decyzje opiera o naukowe badania – potrafi analizować informacje, polega na faktach, nie na opiniach. Rzecznicy Nauki wspierają też sztukę efektywnej komunikacji - ucząc, jak prowadzić dobrą, merytoryczną rozmowę.

"Lubimy o sobie mówić - członkowie stowarzyszenia Rzecznicy Nauki - że my uprawiamy `research & development` popularyzacji nauki" - powiedziała PAP prezes organizacji Monika Koperska. Na czym to polega? Jak wyjaśniła jest to adoptowanie nowych i ciekawych trendów obecnych za granicą. Rzecznicy szukają też nowych rozwiązań dla osób i podmiotów, którzy się do niego zgłaszają.

"Testujemy nowe rozwiązania. Udało się nam z sukcesem zaadoptować na polski grunt stand-up naukowy, produkujemy programy popularnonaukowe, w końcu jesteśmy w radiu, robimy portale, chociażby portal Na Fali Nauki" - wyliczała Koperska.

PAP - Nauka w Polsce, Szymon Zdziebłowski

szz/ zan/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • 13.02.2019. Prof. Jacek Moll. PAP/Grzegorz Michałowski

    Łódź/ Profesor Jacek Moll doktorem honoris causa Politechniki Łódzkiej

  • Na zdjęciu dr hab. n. med. Andrzej Wojtyła. PAP/Tomasz Wojtasik. 12.06.2023

    Kalisz/ Andrzej Wojtyła ponownie rektorem Uniwersytetu Kaliskiego

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera