Nauka dla Społeczeństwa

06.12.2022
PL EN
01.03.2020 aktualizacja 02.03.2020

Myśliwiec z "Uwaga! Naukowy Bełkot": zrozumienie tematu kluczowe w popularyzacji

Zrozumienie tematu i wyobrażenie sobie tego, w jaki sposób chciałby usłyszeć o danym temacie ktoś, kto o nim nic nie wie - to kluczowe elementy w popularyzacji nauki - powiedział laureat nagrody Popularyzator Nauki 2019, Dawid Myśliwiec z kanału "Uwaga! Naukowy Bełkot".

W kategorii Animator nagrodzono Dawida Myśliwca. Jego popularnonaukowy kanał "Uwaga! Naukowy Bełkot" na YouTubie ma już 455 tys. subskrybentów i 56 mln wyświetleń. Dawid Myśliwiec prowadzi też kanał "Wyłącznie Naukowy Bełkot" – z ponad dwoma milionami wyświetleń - oraz popularnonaukowy podcast "Przegadana godzina". Prowadzi też autorskie wykłady popularnonaukowe, bierze udział w Festiwalach Nauki.

Myśliwiec w rozmowie z Nauką w Polsce zauważa, że chciał podzielić się z szerszą widownią ciekawymi historiami, które opowiadał w wąskim gronie swoim znajomym. W ten sposób zaczął prowadzić kanał na YouTube.

"Daje mi to ogromną satysfakcję, ogromną frajdę i to jest taki bodziec, by każdego dnia dowiadywać się czegoś nowego" - zaznaczył.

PAP - Nauka w Polsce, Szymon Zdziebłowski

szz/ zan/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2022