Wojciech Glac: mózg nadal jest dla nas pełen zagadek

Fot. PAP/ Paweł Wernicki 28.02.2020
Fot. PAP/ Paweł Wernicki 28.02.2020

Mózg jest tym narządem, którego nadal nie znamy najlepiej, ale szeroka publiczność bardzo się nim interesuje - powiedział Nauce w Polsce dr Wojciech Glac. Akademik otrzymał nagrodę Popularyzator Nauki 2019 w kategorii Naukowiec.

Dr Wojciech Glac z Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego jest lokomotywą trójmiejskich Dni Mózgu, podczas których wygłasza wykłady. W tym roku przypada dziesięciolecie tej imprezy, która cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. O mózgu opowiada też w mediach i w czasie rozlicznych warsztatów.

W rozmowie z Nauką w Polsce naukowiec podkreślił, że mózg pod wieloma względami jest dla badaczy zagadką, ale bardzo interesuje szeroką publiczność. Naukowiec ceni sobie przede wszystkim bezpośredni kontakt z odbiorcą, kiedy zainteresowana osoba może zadać pytanie lub coś skomentować.

"Nagroda Popularyzator Nauki jest dla mnie docenieniem pracy, którą wkładam w popularyzację nauki, a także dydaktyki, która jest także popularyzacją nauki - tylko dla pewnej wybranej grupy. Jest też nagrodą dla wszystkich ludzi, z którymi współpracuję tworząc takie akcje, jak Dni Mózgu w Trójmieście" - podkreślił.

PAP - Nauka w Polsce, Szymon Zdziebłowski

szz/ zan/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • 13.02.2019. Prof. Jacek Moll. PAP/Grzegorz Michałowski

    Łódź/ Profesor Jacek Moll doktorem honoris causa Politechniki Łódzkiej

  • Na zdjęciu dr hab. n. med. Andrzej Wojtyła. PAP/Tomasz Wojtasik. 12.06.2023

    Kalisz/ Andrzej Wojtyła ponownie rektorem Uniwersytetu Kaliskiego

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera