SKN Biologii Komórki Nowotworowej z UM we Wrocławiu, Koło Naukowe Geriatrii z Collegium Medicum UMK, Warszawskie Stowarzyszenie Biotechnologiczne „Symbioza”, Koło Naukowe Chemików z Politechniki Krakowskiej to niektórzy laureaci konkursu StRuNa 2019.
Celem konkursu StRuNa jest nagrodzenia studentów i doktorantów, którzy zespołowo zrealizowali najciekawsze projekty naukowe. W konkursie honorowani są również opiekunowie naukowi.
W kategorii głównej konkursu Projekt Roku 2019 zwyciężyło Studenckie Koło Naukowe Biologii Komórki Nowotworowej z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, dzięki realizacji projektu: ARES – Astrobiology Related Experiments and Simulations. W ramach nagrodzonego projektu członkowie koła badają funkcjonowanie ludzkich komórek nowotworowych w warunkach zmienionej grawitacji. Otrzymało ono również nagrodę w innej konkursowej kategorii StRuNa-Med.
Warszawskie Stowarzyszenie Biotechnologiczne „Symbioza” zwyciężyło w kategorii Konferencja Roku 2019. Doceniono je za realizację projektu: Międzyuczelniana Konferencja Biotechnologiczna „Symbioza”.
W kategorii StRuNa-Art 2019 zwyciężyło Koło Naukowe Studentów Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (UMK) dzięki realizacji projektu: Konserwacja i renowacja astrografu Henrego Drapera z Obserwatorium Astronomicznego UMK.
Studenckie Koło Naukowe Prawa Wyborczego „Elektor” również z UMK wygrało w kategorii StRuNa-Human. Zwycięstwo przyniosła im realizacja projektu: Partycypacja first time voters w wyborach do Parlamentu Europejskiego.
W kategorii StRuNa-Science 2019 nagrodzono Koło Naukowe Chemików z Politechniki Krakowskiej - Sekcję Biotechnologii. Doceniono ich projekt: Innowacyjne nanomateriały na bazie węglowych kropek kwantowych do zastosowań w medycynie.
Projekt "Inteligentne Ule" zagwarantował wygraną Studenckiemu Kołu Naukowemu „Telin” z Politechniki Łódzkiej. Nagrodę otrzymało ono w kategorii StRuNa-Tech 2019.
W kategorii Opiekun Naukowy Roku 2019 nagrodzono dr hab. n. farm. Judytę Cielecką-Piontek – opiekunkę Studenckiego Koła Naukowego „Herba” z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
Kołem Naukowym Roku 2019 zostało Interdyscyplinarne Koło Naukowe Geriatrii z Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy.
W kategorii Debiut Roku 2019 zwyciężyło Koło Naukowe „FiberTeam” z Politechniki Warszawskiej.
Z kolei za Wyprawę Roku 2019 nagrodzono Koło Naukowe Studentów Architektury „IX Piętro”, dzięki realizacji projektu: XXI Wyprawa Naukowa Studentów Architektury Politechniki Łódzkiej w Karpaty Wschodnie „Huculszczyzna 2019”.
Lista laureatów i wyróżnionych jest dostępna na stronie: http://struna.edu.pl/
PAP - Nauka w Polsce
ekr/ agt/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.