Uczelnie i instytucje

Wyższa Szkoła Humanitas uruchamia wydział w Pradze

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Sosnowiecka Wyższa Szkoła Humanitas (WSH) uruchamia wydział zagraniczny w Pradze. Będą w nim prowadzone studia z zarządzania o profilu praktycznym. Zgodę na utworzenie zagranicznej placówki wydało Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego – podała uczelnia.

Praski wydział to druga zagraniczna jednostka niepublicznej WSH w Czechach. Od 2014 roku uczelnia kształci również we Vsetinie. To jedna z siedmiu polskich uczelni, posiadających uprawnienia do prowadzenia kształcenia na terenie innych krajów.

Nabór studentów w praskim wydziale ma rozpocząć się w najbliższych miesiącach. Zajęcia rozpoczną się w roku akademickim 2016/17.

Wniosek o nadanie uprawnienia Wydziałowi Zamiejscowemu w Pradze do prowadzenia studiów został pozytywnie zaopiniowany przez Polską Komisję Akredytacyjną oraz Ministra Spraw Zagranicznych. To konieczne warunki do utworzenia uczelnianej zagranicznej jednostki organizacyjnej. Wydział WSH zlokalizowany będzie w dzielnicy Praga 9.

Jak zaznaczył rektor uczelni dr hab. Michał Kaczmarczyk wybór Pragi poprzedziły kilkuletnie badania, obejmujące analizę sytuacji gospodarczej, demograficznej i rynkowej Republiki Czeskiej. Chodziło o wybór najlepszej lokalizacji. Według władz Humanitas, nowy zagraniczny wydział pozwoli m.in. na transfer wiedzy, umiejętności i kompetencji, poprzez wykwalifikowaną kadrę naukową oraz nowoczesne badania naukowe, które będą mogły być współrealizowane w Czechach.

„Po ogromnym zainteresowaniu, z jakim oferta Wyższej Szkoły Humanitas spotkała się w czeskiej Vsetinie, uruchomienie wydziału w Pradze jest kolejnym krokiem ku poszerzeniu działalności uczelni na terenie Czech. Nasi sąsiedzi cenią sobie najwyższą jakość nauczania, jaką gwarantują programy oraz kadra dydaktyczna Humanitas. Nasza uczelnia oferuje czeskim studentom unikalną ofertę studiów łączącą elementy zarządzania, marketingu, prawa gospodarczego, ekonomii i medioznawstwa” - wyjaśnił rektor WSH.

Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu powstała w 1997 r. pod nazwą Wyższa Szkoła Zarządzania i Marketingu. Jej poprzednikiem jest Centrum Szkolenia AWANS.

Dziś WSH kształci na 10 kierunkach studiów licencjackich i magisterskich (m.in. administracja, bezpieczeństwo narodowe, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, prawo, ale też np. elektroradiologia) i ponad 50 kierunkach podyplomowych.

Uczelnia jest m.in. dwukrotnym laureatem plebiscytu Uczelnia Przyjazna Studentom. Od trzech lat zajmuje II miejsce w Polsce w rankingu najlepszych studiów podyplomowych miesięcznika „Forum Samorządowe”. Została również wyróżniona nagrodami Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego za najlepsze, najbardziej innowacyjne programy nauczania.

PAP - Nauka w Polsce

kon/ dym/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Warszawa, 02.03.2017. Konferencja "Współczesne tendencje rozwojowe teorii i filozofii prawa". PAP/Leszek Szymański

    NSA: premier nie musi udzielać informacji, ile osób ze spółek SP uzyskało dyplom MBA w Collegium Humanum

  • 26.07.2024. Prezes Sieci Badawczej Łukasiewicz Hubert Cichocki. PAP/Tomasz Gzell

    Cichocki: wzrost poziomu komercjalizacji badań w strategii Sieci Łukasiewicz

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera