Wyznacz kierunek kariery

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Bezpośrednie wspieranie naukowców w zarządzaniu ich karierą to cel pierwszego z cyklu spotkań pod nazwą Forum Karier Naukowych, które odbędzie się 23 kwietnia 2016 w Instytucie Podstawowych Problemów Techniki PAN w Warszawie. Wydarzenie organizuje Stowarzyszenie Rozwoju Karier Doktorantów i Doktorów PolDoc oraz Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE.

"Liczba młodych naukowców w Polsce może dochodzić do 80 tysięcy osób, a ich kwalifikacje i umiejętności stanowią cenny potencjał inwestycyjny. Jego prawidłowe wykorzystanie sprzyja rozwojowi społeczeństwa i gospodarki, należy więc rozwijać współpracę naukowców z przedstawicielami wszystkich sektorów rynku" - podaje Stowarzyszenie PolDoc.

Podczas Forum Karier Naukowych młodzi naukowcy i przedstawiciele różnych organizacji będą dyskutować o rozwiązaniach wypracowanych zarówno w Polsce, jak i za granicą, przez instytucje sektora publicznego oraz podmioty prywatne. Zaplanowane są warsztaty i wystąpienia potencjalnych pracodawców zaangażowanych w działalność badawczo-rozwojową. KPK zachęca do uczestnictwa w forum zarówno naukowców i członków środowisk akademickich, jak i przedstawicieli otoczenia biznesowego uczelni.

Zapisy i program na http://forumkariernaukowych.pl

PAP - Nauka w Polsce

kol/ mrt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  •  Warszawa, 19.02.2025. Semiotyk, dyrektor MHP dr hab. Marcin Napiórkowski (L), historyk kultury dr Ada Arendt (P), historyk i ekolog prof. Adam Izdebski (2L), aktywistka ekologiczna Zuzanna Karcz (2P) podczas debaty: "Jakiej historii potrzebujemy na uniwersytecie, w szkole i w muzeach, żeby budować społeczeństwo zdolne sprostać wyzwaniom klimatycznym?", 19 bm. w Muzeum Histoprii Polski w Warszawie. (ad) PAP/Radek Pietruszka

    Debata w Muzeum Historii Polski: Po co uczyć historii w czasie katastrofy klimatycznej?

  • 19.02.2025. Inauguracja projektów Teaming for Excellence w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, 19 bm. Teaming for Excellence finansowane są przez Unię Europejską w ramach programu Horyzont Europa na rzecz badań i innowacji. (amb) PAP/Tomasz Gzell

    Warszawa/ Zainaugurowano trzy polskie projekty Teaming for Excellence

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera