Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami podczas Roku Kościuszkowskiego

Popiersie Tadeusza Kościuszki. Fot. Jan Zych
Popiersie Tadeusza Kościuszki. Fot. Jan Zych

Z okazji dwóch rocznic związanych ze swoim patronem – Tadeuszem Kościuszką - Politechnika Krakowska zaprasza do udziału w ogólnopolskich konkursach związanych z tą wybitną postacią. Do wygrania są m.in. tablety, nagrody pieniężne i dodatkowe punkty w rekrutacji na studia.

Krakowska uczelnia chce w tym roku w szczególnie uroczysty sposób upowszechniać wiedzę o dokonaniach swojego patrona – wybitnego inżyniera i żołnierza. Okazją do tego są dwie rocznice: 270-lecia urodzin Naczelnika i 40-lecia nadania Politechnice imienia Tadeusza Kościuszki.

Jak zapowiada prof. Andrzej Białkiewicz, prorektor PK, przewodniczący komitetu organizacyjnego wydarzenia, w programie obchodów są wystawy, konkurs wiedzy o Kościuszce jako inżynierze i żołnierzu oraz konkurs fotograficzny, a także konferencja naukowa.

Jak co roku odbędzie się też tradycyjny – tym razem jubileuszowy 40. - Bieg Szlakiem Pomników Tadeusza Kościuszki, organizowany przez AZS Politechniki Krakowskiej.

Do konkursu wiedzy „Tadeusz Kościuszko – inżynier i żołnierz” mogą zgłaszać się uczniowie szkół średnich i studenci. Zgłoszenia elektroniczne na stronie kosciuszko.pk.edu.pl przyjmowane są do 21 marca. 30 marca odbędzie się pierwszy etap rywalizacji – test online, a 18 kwietnia finał z udziałem najlepszych uczestników eliminacji. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody (główna to tablet i 2 tys. zł) oraz dodatkowe punkty w rekrutacji na dowolny kierunek studiów w nadchodzącym roku akademickim (z wyjątkiem kierunków na Wydziale Architektury oraz inżynierii wzornictwa przemysłowego na Wydziale Mechanicznym) .

Jednocześnie odbywa się inny konkurs poświęcony Kościuszce – fotograficzny. Przeznaczono go dla wszystkich chętnych – tak profesjonalistów, jak i amatorów. Regulamin konkursu jest dostępny na stronie uczelni (www.pk.edu.pl). Pula nagród wynosi 3,7 tys. zł (I nagroda – 1500 zł). Termin nadsyłania prac to 15 kwietnia br., a wyniki zostaną ogłoszone 6 maja w czasie Święta Szkoły na PK.

Podczas obchodów Roku Kościuszkowskiego będzie można zobaczyć liczne wystawy dedykowane Naczelnikowi – na dziedzińcu Politechniki oraz w galeriach i muzeum uczelni.

PAP - Nauka w Polsce

szl/ krf/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Podkarpackie/ Historyczne znaleziska w bieszczadzkich lasach

  • Najważniejszy numer „Kinder-Gartenlaube”, którego ilustracja okładkowa stała się podstawą dla okładki wydania Arcta, zestawiona z reprintem „O krasnoludkach...” z 2016 roku.

    Litografie do pierwszej edycji „O krasnoludkach..." M. Konopnickiej zapożyczone z niemieckiego czasopisma

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera