Uczelnie i instytucje

Staże i praktyki studenckie w branży doradczej i audytorskiej

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Studenci kierunku Ekonomia i Zarządzanie Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie będą odbywać płatne praktyki i staże w firmie Deloitte, światowym potentacie w dziedzinie usług audytorskich i doradczych. Dzięki temu mają też szansę na zatrudnienie w tej w firmie w przyszłości.

Jest to już kolejne przedsiębiorstwo, w którym studenci tej uczelni mogą poszerzać swoją wiedzę i zdobywać praktyczne umiejętności. Od wielu lat partnerem uczelni jest m.in. Lufthansa. Dzięki współpracy z nią studenci jedynej w Polsce anglojęzycznej specjalności Aviation Management (zarządzanie lotnictwem) mają możliwość np. odbywania praktyk w międzynarodowych portach lotniczych. Podobną współpracę uczelnia zawiązała też niedawno z lubelską firmą informatyczną Infinite oraz z krajowym liderem na rynku transportu, spedycji i usług logistycznych firmą OMEGA Pilzno.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka uczelni, Julita Ślusarczyk, dzięki umowie z Deloitte studenci będą mogli odbywać nie tylko płatne staże i praktyki w firmie, ale również brać udział w szkoleniach przeprowadzanych przez jej ekspertów. Rzeczniczka wyjawiła, że szkolenia dotyczyłyby m.in. tematyki rynków finansowych i bankowości.

„Podpisanie umowy z tą firmą wpisuje się w strategię naszej uczelni, która kładzie duży nacisk na kształcenie praktyczne oraz kompleksowe przygotowanie swoich studentów do przyszłości” – zaznaczyła Ślusarczyk.

Dyrektor HR w Deloitte w Polsce i Europie Środkowej, Krzysztof Kwiecień zapewnił, że firma chce tworzyć w regionie nowe miejsca pracy, z których mogą skorzystać absolwenci uczelni, zwłaszcza kierunków Ekonomia i Zarządzanie.

„Chcielibyśmy mieć dobry dostęp do studentów WSIiZ, aby móc im uświadomić tę opcję kariery, jaką my jesteśmy w stanie zaproponować, ale również pokazać im, czym się zajmujemy i brać udział w przedsięwzięciach edukacyjnych uczelni” – powiedział Kwiecień.

Podkreślił jednocześnie, że miał już okazję współpracować ze studentami tej uczelni, i - według niego - są to osoby zainteresowane nauką, pracą i karierą w Polsce.

„Dostrzegliśmy także sporo studentów z innych krajów, co niewątpliwie ma znaczenie przy fakcie, że budujemy w Rzeszowie Centrum Usług Wspólnych dla Europy Środkowej” – zaznaczył.

Na porozumieniu zyska też firma, która będzie mogła korzystać m.in. z doradztwa kadry naukowej uczelni, oraz pozyska wykwalifikowanych pracowników, rekrutujących się m.in. z absolwentów uczelni. Kwiecień dodał, że firmie bardzo zależy na tej współpracy i wymianie wiedzy z kadrą naukową uczelni.

PAP - Nauka w Polsce

api/ mki/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera