Najlepsi studenci zagraniczni w Polsce poszukiwani po raz szósty

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Aktywnych studentów zagranicznych, którzy wzbogacają polskie środowisko akademickie, można zgłaszać do konkursu Interstudent - na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce. Kandydatury do szóstej edycji konkursu przyjmowane są tylko do 10 grudnia.

W polskich uczelniach studiuje obecnie ponad 50 tysięcy obcokrajowców ze 150 krajów. To właśnie do nich kierowany jest konkurs Interstudent. "Chcemy nagrodzić zagranicznych studentów, którzy budują współpracę między kulturami i wzbogacają polskie środowisko akademickie" - informuje organizująca konkurs Fundacja Edukacyjna Perspektywy.

Poszukiwani są studenci, których działalność wzbogaca ich środowisko akademickie i wspiera wymianę kulturową. Warunkiem udziału w konkursie jest aktywność w lokalnym środowisku studenckim - kulturalna, społeczna, ekologiczna, sportowa, działania na rzecz wielokulturowości oraz dobre wyniki w nauce, czy też udział w ciekawych projektach badawczych.

Kandydatów można zgłaszać spośród zagranicznych studentów studiujących zarówno w uczelniach publicznych i niepublicznych, na studiach licencjackich, magisterskich i doktoranckich w języku polskim i językach obcych.

Kandydatów zgłaszać mogą ich profesorowie, opiekunowie, władze uczelni, biura współpracy zagranicznej, samorządy studenckie, a także koleżanki i koledzy.

"Z doświadczenia poprzednich edycji konkursu wiemy też, że są oni znakomitymi +ambasadorami+ uczelni, na których studiują oraz naszego kraju. Nagłośnienie konkursu i sylwetek laureatów przez media daje uczelni znakomitą możliwość zaprezentowania swoich osiągnięć w procesie umiędzynarodowienia" - zapewniają organizatorzy konkursu.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 10 grudnia 2015 r. Gala Finałowa konkursu odbędzie się 21 stycznia 2016 r., podczas konferencji "Studenci zagraniczni w Polsce 2016" organizowanej w Gdańsku we współpracy z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym i Miastem Gdańsk.

Szczegółowe informacje na temat konkursu są dostępne na stronie: http://studyinpoland.pl/interstudent/

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ mki/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Warszawa, 02.03.2017. Konferencja "Współczesne tendencje rozwojowe teorii i filozofii prawa". PAP/Leszek Szymański

    NSA: premier nie musi udzielać informacji, ile osób ze spółek SP uzyskało dyplom MBA w Collegium Humanum

  • 26.07.2024. Prezes Sieci Badawczej Łukasiewicz Hubert Cichocki. PAP/Tomasz Gzell

    Cichocki: wzrost poziomu komercjalizacji badań w strategii Sieci Łukasiewicz

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera