Dr Piotr Dardziński podsekretarzem stanu w resorcie nauki | Nauka w Polsce
Uczelnie i instytucje

Dr Piotr Dardziński podsekretarzem stanu w resorcie nauki

Fot. Fotolia

Piotr Dardziński, doktor nauk humanistycznych związany z Uniwersytetem Jagiellońskim, to nowy podsekretarz stanu powołany przez wicepremiera Jarosława Gowina - poinformowało Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

"W resorcie nauki zajmie się innowacjami oraz współpracą nauki z biznesem" - poinformował resort.

Piotr Dardziński urodził się 6 października 1972 r. W 2002 roku ukończył studia doktoranckie na Uniwersytecie Jagiellońskim w Instytucie Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych w Katedrze Historii Doktryn Politycznych i Prawnych. Studiował też na Uniwersytecie Bundeswehry w Hamburgu w Instytucie Stosunków Międzynarodowych. Był stypendystą Uniwersytetu we Fryburgu w Szwajcarii.

Od 1998 r. wykładał na Uniwersytecie Jagiellońskim. Prowadził zajęcia m.in. z polityki gospodarczej, doktryn ekonomicznych i polskiej myśli ekonomicznej. W latach 2000-2005 był asystentem w Zakładzie Historii Doktryn Politycznych i Prawnych UJ. Od 2005 roku był adiunktem w Katedrze Filozofii Polityki. W latach 2003-2005 wykładał w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera.

W latach 1995-2006 był związany z Fundacją „Instytutu Tertio Millenio” – początkowo jako dyrektor biura, potem wiceprezes. Od 2006 był dyrektorem Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie. W listopadzie 2011 r. został szefem Gabinetu Politycznego Jarosława Gowina w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Był redaktorem naczelnym dodatku „AZYMUT” do tygodnika „Gość Niedzielny”, poświęconego istotnym problemem społecznym, ekonomicznym i religijnym współczesnego społeczeństwa. Jest autorem wielu publikacji książkowych i artykułów związanych z tematyką m.in. doktryn politycznych i ekonomicznych, przedsiębiorczości.

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ mki/ mhr/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera