Uczelnie i instytucje

Ruszył program na rzecz powrotów polskich studentów z Wielkiej Brytanii

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Polscy studenci Uniwersytetu w Cambridge rozpoczynają projekt "NEXT STEP: Poland", w ramach którego zachęcają studentów z innych najlepszych brytyjskich uczelni do powrotów do Polski. Spotkanie inaugurujące projekt odbyło się 31 stycznia w Cambridge.

"NEXT STEP: Poland" to inicjatywa studencka skierowana do polskich studentów w Wielkiej Brytanii oraz przedstawicieli firm, instytucji naukowych i rządowych w Polsce. Głównym celem projektu jest promowanie możliwości rozwoju kariery i zdobywania doświadczenia zawodowego w Polsce - poinformowano w komunikacie na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

"Wierzymy, że dzięki temu uda nam się zainteresować przyszłych absolwentów możliwościami pracy w naszym kraju, a polskich pracodawców przekonać o naszych ambicjach, umiejętnościach i doświadczeniu" - podkreśla inicjatorka projektu, Aleksandra Pędraszewska, prezydent Polskiego Stowarzyszenia Studenckiego na Cambridge.

Spotkanie inicjujące program "NEXT STEP: Poland" odbyło się 31 stycznia w Cambridge. Było doskonałą okazją do spotkania i zacieśnienia więzi między polskimi studentami z takich uczelni jak Uniwersytet w Cambridge, Uniwersytet Oxfordzki i London School of Economics oraz firmami z Polski zainteresowanymi ich rekrutacją. W ramach spotkania odbyły się warsztaty, panel dyskusyjny i sesja informacyjna.

Na stronie resortu nauki poinformowano, że corocznie podwaja się liczba polskich studentów na uczelniach w Wielkiej Brytanii, co znajduje swoje odbicie w ich działalności studenckiej. Polacy studiujący w Wielkiej Brytanii organizują wiele spotkań integrujących ich środowisko. Co roku organizowany jest np. Kongres Polskich Stowarzyszeń Studenckich UK oraz konferencja popularnonaukowa „Science. Polish Perspectives”, która miała już 3 edycje. Na samym Cambridge polskie stowarzyszenie zrzesza ponad 200 studentów.

"Podjętą przez Państwa inicjatywę uznaję za niezwykle cenną i potrzebną. Pamiętamy w Polsce o Was i o Waszych talentach. Chcemy, byście swoją wiedzę, zdolności i doświadczenie wykorzystywali w kraju. Polska nauka i polskie uczelnie zmieniają się bowiem na lepsze w ostatnich latach. Nie mamy się czego wstydzić w Europie" – podkreśliła w liście do uczestników spotkania minister Lena Kolarska–Bobińska.

Partnerami wydarzenia zostali m.in. minister nauki i szkolnictwa wyższego Lena Kolarska-Bobińska i minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna

PAP - Nauka w Polsce

lt/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Białystok/ Kilkadziesiąt imprez na Rodzinnym Pikniku Naukowym

  • Fot. Adobe Stock

    Resort nauki chce wprowadzić zmiany w świadectwach ukończenia studiów podyplomowych

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera