Uczelnie i instytucje

Kilkanaście miast na trasie kampanii zachęcającej do studiowania w Łodzi

16 miast w regionie łódzkim, a także m.in. Radom, Kielce i Częstochowę, odwiedzi autokar programu "Młodzi w Łodzi" - w ramach akcji zachęcającej maturzystów do studiowania w Łodzi. To jeden z elementów kampanii współfinansowanej przez UE.

Hasło przewodnie kampanii to "Studenci i Studentki z Łodzi pozdrawiają Maturzystki i Maturzystów" - jest ono kontynuacją kampanii outdoorowej przeprowadzonej w maju tego roku. W ramach akcji do 7 października autokar odwiedzi maturzystów w prawie 70 szkołach w 16 miastach - nie tylko w regionie łódzkim, ale także w Radomiu, Częstochowie, Kielcach, Kaliszu i Płocku.

Inaugurując we wtorek kampanię prezydent Łodzi Hanna Zdanowska przypomniała, że w mieście tym studiuje ponad 100 tys. młodych ludzi. "Chcemy przekonać maturzystów, że warto studiować w Łodzi, bo mamy świetne uczelnie, dysponujące znakomitą kadrą wykładowców i nowoczesną infrastrukturę akademicką, a także unikalny w skali kraju program +Młodzi w Łodzi+" - uważa prezydent miasta.

Z maturzystami w poszczególnych miastach spotkają się członkowie zespołu "Młodzi w Łodzi", przedstawiciele łódzkich uczelni i obecni studenci. Każdy z odwiedzających autobus będzie mógł skorzystać z "Kompetencjometru" – interaktywnego testu kompetencyjnego wskazującego najlepsze dla niego zawody oraz kierunki studiów. Maturzyści otrzymają także bezpłatny informator "Studiuję w Łodzi" oraz materiały przygotowane przez łódzkie uczelnie.

Dla młodych ludzi przygotowano także interaktywną grę miejską "Łódź Czelendż" oraz konkursy m.in. wiedzy o Łodzi.

Kampania zachęcająca do studiowania w Łodzi jest współfinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Całkowita wartość projektu to ponad 900 tys. zł, a unijne dofinansowanie wyniosło ponad 780 tys. zł.

Program "Młodzi w Łodzi" przygotowany przez Biuro Rozwoju Przedsiębiorczości i Miejsc Pracy Urzędu Miasta Łodzi działa od 2008 roku. Realizowany jest przy współpracy z prawie 70 firmami oraz trzema największymi uczelniami publicznymi. Jego celem jest zachęcanie młodych ludzi do związania się z Łodzią, zwiększenie liczby kandydatów na studia na kierunkach preferowanych przez pracodawców, a także promocja miasta.

W ramach programu m.in. uruchomiono portal praktyk i staży, realizowane są bezpłatne szkolenia, staże wakacyjne czy konkurs dla młodych przedsiębiorców na najlepszy biznesplan. Realizowany jest także unikatowy w skali kraju program stypendialny. Firmy fundują stypendia na kierunkach, których absolwenci są najbardziej poszukiwani przez pracodawców, dofinansowują akademiki, a także dodatkowe lektoraty języków obcych.

Także magistrat funduje stypendia naukowe dla studentów oraz doktorantów łódzkich uczelni. Od ub. roku zdolni studenci mogą zamieszkać na preferencyjnych warunkach w należących do miasta lokalach w centrum Łodzi.

PAP - Nauka w Polsce

szu/ mlu/ mki/ gma/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Gdańsk/ Wynalazek naukowców PG i GUMedu - sztuczna inteligencja wypełni dokumenty medyczne

  • 22.01.2025. Otwarcie Laboratoriów fizyki i nowoczesnych technik kryminalistycznych w Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. PAP/Łukasz Gągulski

    Kraków/ Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej otworzył laboratorium kryminalistyczne

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera