Wkrótce międzynarodowa konferencja neurobiologiczna - Neuronus

Światowej sławy badacze układu nerwowego i mózgu wezmą udział w krakowskiej konferencji neurobiologicznej Neuronus 2014, która odbędzie się w dniach 25-27 kwietnia. Wśród tematów obrad są m.in. uczenie się i pamięć, psychopatologie czy neurogenetyka.

Spotkanie organizuje cyklicznie Koło Neuronaukowców NEURONUS Instytutu Zoologii UJ. Międzynarodowa sesja odbywająca się w Auditorium Maximum UJ jest okazją do przedstawienia najbardziej intrygujących problemów współczesnej neuronauki. W trakcie obrad młodzi badacze mogą nauczyć się dobrych praktyk eksperymentalnych od uznanych krajowych i zagranicznych specjalistów w tej dziedzinie.

Organizatorzy sesji spodziewają się około 600 uczestników z całej Europy, wśród nich naukowców o światowej renomie: Davida Colquhouna z University College London, Rafaela Malacha z Weizmann Institute of Science czy też Angeli Roberts z University of Cambridge.

Szczegółowe informacje o programie konferencji (po angielsku) można uzyskać na stronie: http://neuronusforum.pl/

Poprzednia edycja konferencji Neuronus jako jedyne wydarzenie z Polski odbyła się w ramach Europejskiego Miesiąca Mózgu, ogłoszonego przez Komisję Europejską.

Zagranicznymi patronami sesji są Międzynarodowa Organizacja Badań Mózgu (IBRO) i Międzynarodowa Sieć Uniwersytetów (IRUN).

Ze strony polskiej patronat nad konferencją objęli m.in. minister nauki i szkolnictwa wyższego prof. Lena Kolarska-Bobińska i rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego, prof. Wojciech Nowak. Serwis PAP - Nauka w Polsce jest patronem medialnym konferencji.

PAP - Nauka w Polsce

szl/ mrt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Biolog: przeniesienie trzech niedźwiedzi z Cisnej w Tatry to „przeniesienie” konfliktu w inne miejsce

  • Fot. Adobe Stock

    Katowice/ Badaczki z UŚ opracowały biologiczny preparat do oczyszczania ścieków z leków i fenoli

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera