We Wrocławiu XX Targi Książki Naukowej

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Publikacja "Leksykon zieleni Wrocławia" wydawnictwa Via Nova zdobyła główną nagrodę w zorganizowanym w ramach XX Wrocławskich Targów Książki Naukowej konkursie na najtrafniejszą szatę edytorską książki naukowej.

Do tegorocznego konkursu zgłoszono 67 tytułów z 28 wydawnictw. Jury oceniało książki pod względem adekwatnej do treści szaty edytorskiej, układu typograficznego, ilustracji i okładki. Nagrodą główną jest Puchar Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Wyniki konkursu ogłoszono w środę podczas inauguracji XX Wrocławskich Targów Książki Naukowej. W tym roku podczas targów po raz pierwszy rozstrzygnięto również konkurs na najlepszą książkę promującą region Dolnego Śląska. Tu również zwyciężyła publikacja „Leksykon zieleni Wrocławia”.

Jak powiedziała PAP rzeczniczka targów Wiesława Wilczyńska-Koper, na tegorocznej edycji imprezy swoje stoiska prezentuje ok. 60 wydawców. „To przeważnie oficyny akademickie. Są tu przedstawiciele niemal wszystkich uniwersytetów oraz politechnik, ale również akademii wychowania fizycznego oraz uczelni artystycznych” - mówił rzeczniczka.

Targi odbywają się w budynku Politechniki Wrocławskiej. Na stoiskach można znaleźć publikacje niemal ze wszystkich dziedzin nauki. „Ze względu na lokalizację targów dominują nauki techniczne” - dodała rzeczniczka.

Tradycyjnie wrocławskim targom towarzyszą spotkania z wydawcami oraz wykłady zaproszonych gości – pisarzy i naukowców. W tym roku wykład na temat „elastycznej stabilności” języka wygłosi językoznawca prof. Jan Miodek. Z czytelnikami spotka się również ks. Adam Boniecki, który opowie o swojej książce „Dookoła świata”.

Targi zakończą się w piątek.

PAP - Nauka w Polsce

pdo/ ula/ gma/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • 13.02.2019. Prof. Jacek Moll. PAP/Grzegorz Michałowski

    Łódź/ Profesor Jacek Moll doktorem honoris causa Politechniki Łódzkiej

  • 11.03.2022 PAP/Albert Zawada

    Śląskie/ Uczniowie ze szkoły w Pyskowicach zostali laureatami konkursu "Nauka dla Ciebie"

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera