Obserwatorium astronomiczne w Niedźwiadach zaprasza na zlot

Zlot (8-11 sierpnia) odbędzie się na terenie Amatorskiego Obserwatorium Astronomicznego w Niedźwiadach koło Szubina (woj. kujawsko-pomorskie), gdzie ma swoją siedzibę Pałucko-Pomorskie Stowarzyszenie Astronomiczno-Ekologiczne (PPSAE) - poinformował PAP w przesłanym komunikacie Marek Nikodem z Obserwatorium Astronomicznego w Niedźwiadach.

Organizatorzy zapraszają do udziału w imprezie zarówno zawodowych astronomów, zaawansowanych miłośników, jak i początkujących adeptów astronomii. Zachęcają do zabrania własnego sprzętu obserwacyjnego, oferują też każdemu z uczestników możliwość zaprezentowania własnych osiągnięć i dokonań.

W programie zlotu są m.in. prelekcje i wykłady (z dwoma wykładami wystąpi m.in. dr hab. Maciej Mikołajewski z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu), prezentacje, warsztaty, konkursy z nagrodami (tradycyjnie przyznane zostaną główne nagrody GRAND OZ: w kategorii astrofotografia oraz w kategorii dokonania za wykonanie/modernizację instrumentu obserwacyjnego, wartościowe obserwacje, działalność popularyzatorską itp.), koncerty oraz obserwacje astronomiczne.

Zlot organizowany jest w okolicach maksimum aktywności meteorów z roju Perseid. Wszyscy uczestnicy będą mogli korzystać przez cały czas trwania zlotu ze sprzętu znajdującego się na wyposażeniu obserwatorium (m. in. teleskopu Newton 400/2000 i teleskopu słonecznego z filtrem H-alfa Coronado Solar Max II 90 Double Stack - najnowocześniejszego na świecie teleskopu do obserwacji zjawisk na Słońcu, a zarazem jedynego takiego w Polsce).

Organizatorem imprezy są Pałucko-Pomorskie Stowarzyszenie Astronomiczno-Ekologiczne "Grupa Lokalna" i Urząd Gminy i Miasta Szubin.

Więcej informacji na temat zlotu można znaleźć na stronie internetowej PPSAE: www.ppsae.pl

PAP – Nauka w Polsce

paul/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Układ odpornościowy przy mikrograwitacji na ISS zbadają naukowcy z WAT

  • Adobe Stock

    Dwie planetoidy nazwano na cześć polskich naukowców; odkrywcami są Litwini

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera