Uczelnie i instytucje

W Rzeszowie otwarto pierwszą w regionie uczelnianą strzelnicę elektroniczną

W Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Rzeszowie we wtorek została otwarta pierwsza na Podkarpaciu nowoczesna uczelniana strzelnica elektroniczna. Studenci będą się uczyć na niej strzelać z replik prawdziwej broni.

Ze strzelnicy będą korzystać głównie studenci kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne podczas zajęć z przedmiotu „Użycie środków przymusu bezpośredniego i broni palnej”. Zajęcia na strzelnicy elektronicznej rozpoczną się jeszcze w tym semestrze.

Jak poinformował rzecznik uczelni Przemysław Pawlak, zajęcia na strzelnicy mają służyć lepszemu przygotowaniu studentów do przyszłej pracy.

„Trening strzelecki zdecydowanie ułatwi im w przyszłości ubieganie się o etat w różnych służbach mundurowych, w których funkcjonariusze muszą być doskonale przygotowani do użycia broni palnej” – podkreślił Pawlak.Strzelnica elektroniczna w Wyższej Szkole Prawa i Administracji pozwala na szkolenie w strzelaniu na każdym poziomie zaawansowania. Treningi mogą być prowadzone przy pomocy emiterów laserowych widzialnych i niewidzialnych, a także przy użyciu prawdziwej broni. Strzelnica wyposażona jest w repliki broni Glock 17 i Beretta z symulatorem odrzutu, imitującym użycie prawdziwej broni palnej.

Ćwiczenia wyświetlane są na ekranie przy pomocy rzutnika multimedialnego. „W zależności od oprogramowania zainstalowanego na komputerze, może to być trening strzelecki lub interaktywna symulacja interwencji, oparta na scenariuszach filmowych, której finał uzależniony jest od postawy, działań i środków przymusu, użytych przez ćwiczącego” – wyjaśnił rzecznik.

PAP - Nauka w Polsce

api/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Chwytak Politechniki Wrocławskiej pomyślnie przeszedł test w kosmosie

  • Fot. Adobe Stock

    Światowy Instytut Bezpieczeństwa Pacjentów będzie współpracować z Uniwersytetem Kaliskim

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera