Zimowy nabór na studia

Uczelnie rozpoczęły rejestrację kandydatów na studia, którzy naukę chcą zacząć od semestru letniego - drugiego w roku akademickim 2012/2013. Oferta adresowana jest przede wszystkim do absolwentów studiów licencjackich i inżynierskich.

Jak powiedziała PAP Marta Sznajder z działu Spraw Studenckich i Dydaktyki Politechniki Białostockiej, inżynierskie studia pierwszego stopnia trwają siedem semestrów i kończą się w semestrze zimowym.

"Dlatego też nabór na studia drugiego stopnia, magisterskie, prowadzony jest w środku roku akademickiego. W ten sposób uczelnia umożliwia podjęcie studiów drugiego stopnia bezpośrednio po uzyskaniu tytułu inżyniera" - dodała.

Podobnie jest na Politechnice Wrocławskiej. Z myślą o absolwentach z tytułem inżyniera lub licencjata uczelnia przygotowała ponad 4,5 tys. miejsc na 42 kierunkach studiów stacjonarnych m.in. na wydziałach: transportu, budownictwa, informatyki czy architektury.

Politechnika Łódzka ma 1920 miejsc na studiach stacjonarnych i 395 miejsc na niestacjonarnych. Wśród 37 kierunków studiów drugiego stopnia, oferowanych przez uczelnię znajduje się m.in. budownictwo, które jest kierunkiem zamawianym prowadzonym przez Wydział Budownictwa Architektury i Inżynierii Środowiska.

Na Politechnice Warszawskiej studia stacjonarne drugiego stopnia można w połowie roku rozpocząć na wszystkich polskojęzycznych kierunkach studiów oprócz kierunków: architektura i urbanistyka oraz budownictwo.

Ale nie tylko uczelnie techniczne rekrutują w zimie. Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie jest gotów na przyjęcie po 120 studentów na kierunkach: towaroznawstwo, ochrona środowiska, ogrodnictwo, zarządzanie i inżynieria produkcji oraz technologia żywności.

PAP - Nauka w Polsce

ula/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Narodowy Instytut Onkologii w Warszawie otrzyma 15 mln zł na rozwój badań klinicznych

  • 19.12.2024. Pokaz przygotowania i pieczenia pierniczków z mąki owadziej (świerszcz domowy, łac. Acheta domesticus) na Wydziale Biotechnologii i Hodowli Zwierząt, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. PAP/Marcin Bielecki

    Szczecin/ Świąteczne pierniki z dodatkiem mąki ze świerszcza domowego

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera