
Informacje o siedmiu tysiącach programów studiów prowadzonych przez 453 polskie uczelnie zwiera "Informator dla Maturzystów 2013”. Właśnie ukazała się 22. edycja najstarszej publikacji pomagającej maturzystom w wyborze kierunku studiów i uczelni.
Informator adresowany jest do kandydatów na studia pierwszego stopnia i jednolite studia magisterskie. Ułatwi podjęcie decyzji uczniom klas maturalnych, którzy do końca września muszą już złożyć wstępną deklarację o wyborze przedmiotów dodatkowych na maturze w 2013 roku.
Informator przynosi też odpowiedzi na pytania: jak dostać się na studia, jak je mądrze wybierać, jak przeżyć pierwszy studencki rok w nowym środowisku. Czytelnicy dostają porcję zweryfikowanych danych w postaci Rankingu Szkół Wyższych 2012. Opublikowano w nim także ranking kierunków studiów posegregowanych w 16 najpopularniejszych grupach kierunków.
„Dla kandydatów na studia ranking w grupach kierunków jest równie ważny, jak ranking uczelni, gdyż ułatwia wybór studiów najbardziej odpowiadających predyspozycjom i planom na przyszłość” - mówi prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy Waldemar Siwiński.
„Publikujemy opinie ekspertów na temat poszczególnych typów studiów i potencjalnej pracy, przytaczamy opinie studentów o kierunku, uczelni, perspektywach praktyk i pracy w zawodzie, bo wiemy, że takie rekomendacje mają ogromną wartość dla młodzieży stojącej w obliczu wyboru własnej drogi” - dodaje.
Informator ukazał się w nakładzie 50 tys. egzemplarzy, z czego 80 proc. trafi nieodpłatnie do uczniów - gości wrześniowego Salonu Maturzystów - ogólnopolskiej kampanii informacyjnej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
Salon oficjalnie rozpocznie się 7 września na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. We wrześniu odbędzie się w 18 największych ośrodkach akademickich w całym kraju. Każdego roku uczestniczy w nim ponad 200 tysięcy młodych ludzi planujących maturę i studia.
PAP – Nauka w Polsce
ekr/ agt/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.