Konferencja poświęcona Europejskim Dniom Dziedzictwa 2012

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

We wrześniu Polska już po raz dwudziesty weźmie udział w Europejskich Dniach Dziedzictwa – największym w Europie wydarzeniu promującym zabytki. Konferencja prasowa wprowadzająca w tematykę odbędzie się 7 września o godz. 11.00 w Muzeum Historycznym m.st. Warszawy.

„Tajemnice codzienności” - hasło przewodnie tegorocznych obchodów EDD ma przywołać spojrzenie na dziedzictwo niematerialne, które pokazuje kreatywność ludzi, wspólnotę kulturową i historyczną. Idea nawiązuje także do ratyfikowanej niedawno przez Polskę „Konwencji UNESCO z 2003 r., o ochronie niematerialnego dziedzictwa kulturowego”.

Na konferencję prasową zapraszają Narodowy Instytut Dziedzictwa (koordynator akcji w Polsce) oraz Muzeum Historyczne m.st. Warszawy. W spotkaniu wezmą udział: Paulina Florjanowicz – dyrektor NID, Joanna Bojarska-Syrek – dyrektor Muzeum Historycznego m.st. Warszawy, Marzena Kozanecka-Zwierz - dyrektor Muzeum w Łowiczu, gospodarz inauguracji ogólnopolskiej EDD i Krzysztof Figat - starosta łowicki.

W programie konferencji przewidziana jest m.in. prezentacja pierwszego w Polsce spotu zrealizowanego w technice 3D przez instytucję kultury.

Dodatkowych Informacji na temat konferencji oraz Europejskich Dni Dziedzictwa udzielają: Dariusz Bogacz (rzecznik prasowy NID) pod numerem 509-202-012 lub e-mail: dbogacz@nid.pl albo Marcin Rembacz - koordynator EDD w Polsce pod numerem 22 826 02 39 wew. 140, e-mail: mrembacz@nid.pl

PAP - Nauka w Polsce

szz/ tot/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Wikipedia/ domena publiczna

    Ekspert: Koronację Bolesława Chrobrego można porównać do wejścia Polski do UE

  • Rekonstrukcja "skandynawskiego pasa". Z wyjątkiem szklanego paciorka (3), wszystkie artefakty wykonane są z żelaza (fotografia: R. Fortuna; zdjęcie rentgenowskie: A. Jouttijärvi; rysunek: A. Kuzioła)"

    Badania najstarszego cmentarzyska Bornholmu wskazują na kluczową rolę wyspy w epoce żelaza

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera