Uczelnie i instytucje

Instytut Technologii i Edukacji rusza na Politechnice Koszalińskiej

Foto: Fotolia
Foto: Fotolia

Wiedzę techniczną, humanistyczną, społeczną i zdrowotną łączy nowy Instytut Technologii i Edukacji Politechniki Koszalińskiej, który ruszył na Politechnice Szczecińskiej.

Powstał on w wyniku integracji obszarów badawczych i obszarów kształcenia dotychczas prowadzonych w Instytucie Mechatroniki, Nanotechnologii i Techniki Próżniowej i w Katedrze Pedagogiki. Studentom otwiera nowe perspektywy interdyscyplinarnego kształcenia i prowadzenia badań w zakresie nowych technologii i nowoczesnych metod kształcenia.

Dyrektorem instytutu jest prof. nadzw. dr hab. Jerzy Ratajski. "Model kształcenia w Instytucie Technologii i Edukacji opiera się na wykorzystaniu potencjału mieszczącego się w obszarze nauk technicznych, humanistycznych, społecznych i nauk o zdrowiu, stanowiących podstawę interdyscyplinarnej edukacji niezbędnej do funkcjonowania i dokonywania zmian przez naszych absolwentów w rozwiązywaniu współczesnych problemów cywilizacyjnych, w których człowiek i otaczająca go technika odgrywają kluczową rolę. W kręgu zainteresowań znajdują się tu zagadnienia techniczno-technologiczne, pedagogiczne, psychologiczne, socjologiczne oraz zdrowotne" - czytamy na stronie internetowej ITIE.

Jak przekonują twórcy ITIE, absolwent tego instytutu łączyć będzie elementy wychowania technicznego i zawodowego z humanistycznym, ze szczególnym naciskiem na zdobycie umiejętności samokształcenia w zakresie zdobytego zawodu i w odkrywaniu nowych dziedzin, ważnych dla rozwoju osobistego i cywilizacyjnego, co odpowiada potrzebom współczesnego rynku pracy.

Więcej informacji na stronie: http://itie.tu.koszalin.pl/

PAP - Nauka w Polsce

kol/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Warszawa, 07.04.2021. Pałac Staszica w Warszawie, siedziba Polskiej Akademii Nauk. PAP/Radek Pietruszka

    Prezydium PAN: projekt rozporządzenia ws. czasopism komplikuje i tak już nadmiernie złożony system ocen

  • Fot. Adobe Stock

    Komitet Psychologii PAN: nowe rozporządzenie dot. czasopism powiela błędy poprzedniego

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera