Uczelnie i instytucje

AGH kontynuuje współpracę z firmą ABB

<strong>Krakowska Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica oficjalnie podejmuje współpracę z firmą ABB. </strong>Porozumienie o kooperacji podpisali: rektor AGH - prof. Antoni Tajduś i prorektor Jerzy Lis oraz Mirosław Gryszka - prezes ABB i Marek Florkowski - dyrektor ds. Rozwoju Techniki.

Współpraca będzie obejmowała: badania naukowe, dydaktykę, wykorzystanie bazy laboratoryjnej, konsultacje specjalistyczne, wspólne spotkania naukowe, publikacje i wzajemną promocję.

Jak informuje rzecznik prasowy AGH Bartosz Dembiński, podpisanie porozumienia jest niejako przypieczętowaniem wieloletniej współpracy AGH i ABB, polegającej m.in. na fundowaniu przez ABB stypendiów dla najlepszych studentów Akademii.

"Jesteśmy przekonani, że połączenie potencjału i prestiżu jednej z największych polskich uczelni technicznych, Akademii Górniczo-Hutniczej, z wiedzą i globalnymi doświadczeniami ABB, może przynieść obu stronom jedynie same korzyści" - podkreśla.

ABB jest uznawana za jedną z najbardziej innowacyjnych firm w Polsce. "Firma jest liderem w technologiach dla energetyki i automatyki, które pozwalają klientom przemysłowym oraz zakładom użyteczności publicznej zwiększyć swoją efektywność przy zminimalizowaniu oddziaływania na środowisko" - przekonuje Dembiński.

Akademia Górniczo-Hutnicza ma już 90 lat i jest jedną z najbardziej renomowanych oraz nowoczesnych polskich uczelni kształcących w dziedzinie nowoczesnych technologii. Na 15 wydziałach AGH, a także w Międzywydziałowej Szkole Inżynierii Biomedycznej studiuje ponad 34 tysiące studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych oraz ponad pół tysiąca doktorantów. Studenci mogą zdobyć kwalifikacje na 32 kierunkach, w ponad 170 specjalnościach. EKR

PAP - Nauka w Polsce

agt/ kap/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • 11.09.2024. Urząd Morski w Gdyni.  PAP/Andrzej Jackowski

    Urząd Morski w Gdyni: kapitan statku "Oceania" nie posiada wystarczających kwalifikacji

  • Otwock-Świerk, 23.04.2019. Reaktor Maria, 23 bm. w Narodowym Centrum Badań Jądrowych w Otwocku, jedyny w Polsce działający reaktor jądrowy. PAP/Piotr Nowak

    Do 15 maja NCBJ ma czas na odpowiedź na dodatkowe pytania dozoru jądrowego ws. MARII

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera